Poradňa


8 prirodzených spôsobov, ako prekonať chronický stres

8 prirodzených spôsobov, ako prekonať chronický stres

Určitá forma stresu je v života človeka pozitívna. Spôsobuje, že naše telo uvoľňuje adrenalín, ktorý nám pomáha plniť úlohy a projekty a môže dokonca zvýšiť náš výkon a schopnosť riešiť problémy. Ale chronický stres, ktorý je konštantný a pretrváva dlhší čas, môže byť vyčerpávajúci a zdrvujúci. Našťastie je možné chronický stres zvládnuť a zmierniť zlepšením životného štýlu a lepšou voľbou správania.


4 spôsoby, ako sa zbaviť vaginálnej kvasinkovej infekcie

4 spôsoby, ako sa zbaviť vaginálnej kvasinkovej infekcie

Milióny žien každý rok trpia vaginálnymi kvasinkovými infekciami – vrátane bolestivých infekcií, ktoré sa objavia opäť práve vtedy, keď si myslíte, že sú definitívne preč. Dobrou správou je, že existuje niekoľko prirodzených krokov, ktorými sa môžete vaginálnej kvasinkovej infekcie definitívne zbaviť.


12 prirodzených prostriedkov na liečbu ekzému

12 prirodzených prostriedkov na liečbu ekzému

Viac ako 10% populácie trpí nejakou formou ekzému. Našťastie ale existujú prostriedky, ktoré pomáhajú zvládnuť príznaky ekzému, ako je napr. soľ zo soli z Mŕtveho mora, probiotiká, omega 3 mastné kyseliny i vitamín D.


Švédske kvapky - 4 účinky na zdravie

Švédske kvapky - 4 účinky na zdravie

Hoci sú švédske kvapky nepríjemné na chuť, majú celý rad zdravotných výhod, vrátane zmiernenia tráviacich problémov, bolesti hrdla, pomáhajú pri uštipnutí hmyzom a pomáhajú udržiavať zdravú ústnu dutinu.


Ako sa zbaviť nadúvania

Ako sa zbaviť nadúvania

Nadúvanie je v dnešnej dobe také bežné, že sa tomu hovorí „epidémia“. Ak sa často stretávate s "nafukovaním" alebo zažívacími ťažkosťami, pravdepodobne budete chcieť vedieť, prečo sa vám to deje. V mnohých prípadoch môže byť príčinou nedostatočné trávenie bielkovín, neschopnosť úplne rozložiť cukor a sacharidy, nerovnováha črevných baktérií, stres a hormonálne problémy. Ale ako sa tohto problému zbaviť?


Epidémia obezity v Európe dosahuje historickú úroveň

Epidémia obezity v Európe dosahuje historickú úroveň

Svetová zdravotnícka organizácia WHO v máji 2022 uviedla, že miera obezity v celej Európe je teraz epidémiou, ktorá postihuje 50 % až 70 % dospelých a približne jednu tretinu detí. Čo odporúča WHO v boji proti tomuto modernému neduhu?


Ako na studené nohy - 8 užitočných domácich prostriedkov

Ako na studené nohy - 8 užitočných domácich prostriedkov

Nohy a ruky môžu byť chladnejšie v dôsledku menšieho zásobovania kyslíkom a krvou, čo môže byť spôsobené zlou cirkuláciou. Pocit veľkého chladu môže byť niekedy príznakom niekoľkých zdravotných problémov. Poďme sa pozrieť na domáce prostriedky, ktoré vám pomôžu proti studeným nohám.


Najlepšie vitamíny a minerály pre ženy

Najlepšie vitamíny a minerály pre ženy

Aj keď je možné získať všetky vitamíny a minerály, ktoré potrebujete, starostlivým výberom potravín a stravou bohatou na živiny, výskumy ukazujú, že mnohé ženy stále pociťujú aspoň jeden typ (ak nie viac) nedostatku živín. Môžete chýbajúce živiny dopĺňať prostredníctvom výživových doplnkov, ktoré vám zabezpečia stabilnú hladinu vitamínov či minerálov.


Olej z čiernej rasce (černušky siatej) a jeho vplyv na zdravie

Olej z čiernej rasce (černušky siatej) a jeho vplyv na zdravie

Čierna rasca patrí medzi zázračné rastliny s mnohými účinkami na ľudský organizmus. Môžete ju poznať aj pod označením Černuška siata či Nigella sativa. Olej z čiernej rasce je jeden zo skvelých liečivých, rastlinných olejov, ktorý používala už krásna Kleopatra. Je skvelý nielen ako kozmetický prostriedok, ale má aj mnoho prínosov pre ľudské zdravie. Navyše sa radí medzi širokospektrálne antibiotiká. A to nie je všetko! Poďte sa na tento zázrak pozrieť pekne zblízka.


Konopný olej - 7 účinkov na zdravie

Konopný olej - 7 účinkov na zdravie

Konopný olej je veľmi silná látka, či už sa užíva perorálne alebo lokálne. Pravidelným požívaním oleja z konopných semienok získate množstvo aktuálnych výhod – zdravie zvnútra a pevné nechty, zdravú pokožku i vyživené vlasy.


Aloe vera - 9 účinkov na zdravie

Aloe vera - 9 účinkov na zdravie

Aloe vera obsahuje viac ako 75 potenciálne aktívnych zložiek, vrátane vitamínov, minerálov, sacharidov, aminokyselín a enzýmov. Práve tieto zložky dodávajú aloe jej terapeutický potenciál. Rastlina sa bežne používa na popáleniny, rany, tráviace ťažkosti, zdravie pokožky a vlasov a zápalové problémy.


Ako čaga ovplyvňuje naše zdravie

Ako čaga ovplyvňuje naše zdravie

Huba čaga je superpotravina plná pôsobivých zdravotných výhod. Má jedno z najvyšších skóre ORAC zo všetkých potravín, čo znamená, že je jedným z najlepších zdrojov antioxidantov s hodnotou ORAC 146 700. Čaga huba je adaptogénna huba, posilňuje imunitu, bojuje proti rakovine a má vplyv na kožné ochorenia.


Čo robiť v prípade ožiarenie radiáciou?

Čo robiť v prípade ožiarenie radiáciou?

Choroba z ožiarenia je závažné ochorenie, ktoré sa vyskytuje po vystavení vysokým dávkam prenikajúcich rádioaktívnych materiálov. Keďže tieto udalosti sú zriedkavé, existuje len niekoľko spôsobov liečby, ktoré sa ukázali ako účinné.


Ako na problémy s očami

Ako na problémy s očami

Ľudské oko je zmyslový orgán, ktorý reaguje na svetlo a umožňuje ľuďom vidieť. Mnohé očné ochorenia môžu viesť ku komplikáciám zraku. Niektoré očné problémy sú menšie a môžu zmiznúť samy alebo sa dajú ľahko liečiť. Niektoré očné poruchy a ochorenia sú však vážnejšie a môžu viesť až k slepote.


Ako na prekyslenie organizmu

Ako na prekyslenie organizmu

Nie je žiadnym tajomstvom, že rôzne druhy potravín sú pre naše telo lepšie alebo horšie. Ako však môžeme nakresliť hranicu medzi hamburgerom a šalátom? Kde začínajú zdravé potraviny a čím sú také odlišné? Jedným z faktorov, ktoré určujú zdravotnú nezávadnosť potraviny, je pohľad na ňu zo zásaditého alebo kyslého hľadiska. Čo to však v skutočnosti znamená a ako môžete alkalizovať svoje telo?


Ako na poruchy spánku

Ako na poruchy spánku

Bežné poruchy spánku môžu ovplyvniť každý aspekt života vrátane bezpečnosti, vzťahov, školského a pracovného výkonu, myslenia, duševného zdravia, hmotnosti a rozvoja cukrovky a srdcových chorôb. Nedostatok kvalitného spánku môže zhoršiť kvalitu života.


Ako na zdravé obličky a močové cesty

Ako na zdravé obličky a močové cesty

Obličky sú životne dôležité pre vaše celkové zdravie. Tieto orgány sú zodpovedné za mnohé funkcie, od spracovania telesného odpadu až po tvorbu hormónov. Preto by starostlivosť o obličky mala byť najvyššou prioritou zdravia. Udržiavanie aktívneho a zdravého životného štýlu je to najlepšie, čo môžete urobiť pre to, aby vaše obličky zostali zdravé.


Ako na chudnutie z nadváhy

Ako na chudnutie z nadváhy

Ak vám lekár odporučí chudnutie, existujú spôsoby, ako to bezpečne zvládnuť. Pre najefektívnejšiu dlhodobú kontrolu hmotnosti sa odporúča stabilný úbytok hmotnosti 0,5 až 1 kg za týždeň. Nízkosacharidové diéty a plnohodnotné potraviny, nízkokalorické diéty a doplnky výživy sú účinné pri chudnutí a možno ich ľahšie dodržiavať v porovnaní s inými diétami.


Ako na kŕčové žily

Ako na kŕčové žily

Kŕčové žily sú najčastejším cievnym ochorením, ktoré ako typická civilizačná choroba postihuje najmä obyvateľov vyspelých krajín. V európskych krajinách má kŕčové žily 40% žien a 20% mužov. Častejšie vznikajú u žien, čo je dané tehotenstvom a hormonálnymi zmenami. Prírodná liečba kŕčových žíl zahŕňa cvičenie, protizápalovú stravu, bylinky a plody rastlín i výživové doplnky.


Ako na dokonalú pleť

Ako na dokonalú pleť

Hoci si to väčšina ľudí neuvedomuje, ich obľúbené produkty starostlivosti o pleť môžu významne prispieť k vystaveniu škodlivým zložkám, toxínom a chemikáliám. Namiesto toho si ale môžete vybrať prírodné zložky starostlivosti o pleť. Ženy na celom svete už po stáročia používajú prírodné produkty starostlivosti o pleť – a mnohé z nich majú obdivuhodnú pleť, ktorá to dokazuje. Tieto prírodné zložky starostlivosti o pleť ponúkajú výhody, ako je pomoc pri redukcii stareckých škvŕn, akné, suchosti, jaziev, ekzémov a vrások.


Ako zatočiť s chronickou bolesťou kĺbov, svalov a kostí

Ako zatočiť s chronickou bolesťou kĺbov, svalov a kostí

Definícia chronickej bolesti je akákoľvek bolesť trvajúca viac ako 12 týždňov (približne tri mesiace). Bežné typy zahŕňajú bolesti kĺbov, krku alebo chrbta, hlavy, svalov a bolesti kostí. Liečba zvyčajne zahŕňa multidisciplinárny prístup, ktorý môže zahŕňať použitie fyzikálnu terapiu, psychoterapiu, praktiky mysle a tela, ktoré podporujú relaxáciu, cvičenie a užívanie doplnkov výživy i používanie éterických olejov.


Ako na podporu reprodukčného systému u mužov

Ako na podporu reprodukčného systému u mužov

Impotencia, tiež nazývaná erektilná dysfunkcia (ED), môže byť veľmi frustrujúcim problémom. Niektorí muži sú schopní dosiahnuť erekciu, ale nie sú schopní ju udržať. Iní ju nedokážu dosiahnuť vôbec. Príčiny impotencie môžu byť fyziologické (postihujúce najmä telo a orgány) alebo psychické (postihujúce myseľ). Našťastie existujú prírodné prostriedky na impotenciu, ktoré môžete vyskúšať.


Ako na normálnu hladinu cholesterolu

Ako na normálnu hladinu cholesterolu

Cholesterol je dôležitá látka využívaná v mnohých telesných procesoch. Konzumácia potravín s vysokým obsahom cholesterolu výrazne neovplyvňuje hodnoty sérového cholesterolu. Ak potrebujete dosiahnuť normálnu hladinu cholesterolu, existuje šesť kľúčových spôsobov, ako zvýšiť HDL cholesterol a/alebo znížiť LDL cholesterol.


Ako na hormonálnu rovnováhu

Ako na hormonálnu rovnováhu

Hormóny – ako estrogén, testosterón, adrenalín a inzulín – sú mimoriadne dôležití chemickí poslovia, ktorí ovplyvňujú mnohé aspekty nášho celkového zdravia. Bežná liečba hormonálnej nerovnováhy zvyčajne zahŕňa syntetické hormonálne substitučné terapie, antikoncepčné pilulky, inzulínové injekcie i lieky na štítnu žľazu. Ale je možné vyvážiť hormóny prirodzene? Dobrá správa je: áno, v mnohých prípadoch je to možné. 


Ako zatočiť s hemoroidmi

Ako zatočiť s hemoroidmi

Hemoroidy sú veľmi časté anorektálne ochorenie, ktoré postihuje milióny ľudí na celom svete. U viac ako polovice všetkých ľudí sa v určitom okamihu vyvinú symptomatické hemoroidy, takže je bežné, že sa pýtate, ako sa hemoroidov zbaviť. Väčšina pacientov sa dokáže zbaviť hemoroidov diétou s vysokým obsahom vlákniny, bylinnými doplnkami či krémami.


Ako zmierniť kašeľ

Ako zmierniť kašeľ

Kašeľ je bežnou reakciou dýchacieho systému, ktorý sa snaží vypudiť škodlivé mikróby, prach alebo dráždivé látky z tela. Je to prirodzený reflex, ktorý chráni pľúca, ale ako viete, môže byť extrémne dráždivý, nepríjemný a dokonca bolestivý. Používanie domácich liekov na kašeľ, ktoré riešia príčinu symptómu, je kľúčové, a preto je na kašeľ vhodné používať potraviny, doplnky výživy a éterické oleje, ktoré pomáhajú bojovať proti infekciám, riedia hlieny a posilňujú imunitný systém.


Ako detoxikovať organizmus

Ako detoxikovať organizmus

Dnešná neprirodzene rýchla spoločnosť znemožňuje zdravé rozhodnutia. Konzumovanie vyvážených jedál, spánok osem hodín v noci, každodenné cvičenie a praktizovanie starostlivosti o seba je ťažké vtesnať do každodenného programu. Detoxikačný program je skvelý spôsob, ako zresetovať svoju myseľ a telo, aby vás motivoval k jednoduchým celoživotným zmenám. 


Ako bojovať s diabetom

Ako bojovať s diabetom

Ak vám alebo vašim blízkym diagnostikovali diabetes mellitus, ktorý je jednou z metabolických porúch charakterizovaných príliš vysokou hladinou cukru v krvi (glukózou), možno sa pýtate, či máte šancu sa vyliečiť. Hoci neexistuje žiadny liek na akýkoľvek typ cukrovky ako taký, možno sa vám podarí zvrátiť priebeh a vrátiť hladinu cukru v krvi späť na zdravú úroveň. 


Ako bojovať s alergiou

Ako bojovať s alergiou

Alergie sú častou príčinou chorôb a môžu sa vyskytnúť v ktorejkoľvek fáze života človeka. Alergie spôsobuje množstvo rôznych faktorov, od peľu cez potraviny až po lieky, čo znamená, že nie je vždy ľahké poznať najlepšie spôsoby liečby.


Ako bojovať proti vírusom

Ako bojovať proti vírusom

Keď väčšina ľudí počuje slovo „vírus“, predstaví si (patogénne) vírusy spôsobujúce choroby, ako je prechladnutie, chrípka, ovčie kiahne a iné. Vírusy môžu postihnúť mnoho oblastí v tele, vrátane reprodukčného, ​​dýchacieho a gastrointestinálneho systému. Ale ako sa proti vírusom chrániť, aby sme svoje telo udržali zdravé?


Ako posilniť imunitu

Ako posilniť imunitu

Imunitný systém je neuveriteľne zložitý. Od prechladnutia cez chrípku až po COVID-19 musí byť dostatočne silný a dômyselný, aby dokázal bojovať proti rôznym chorobám a infekciám. Napriek tejto zložitosti existujú faktory, ktoré môžete ovplyvniť, aby ste svojmu imunitnému systému poskytli to, čo potrebuje na odvrátenie infekcie alebo choroby.


Ako podporiť dobrý spánok

Ako podporiť dobrý spánok

Zlé spanie už dnes takmer patrí medzi civilizačné choroby. Veď už po jednej noci, keď sa nevyspíme, sme unavení a podráždení. Čo potom, keď začneme trpieť nespavosťou. Ľudia, ktorí pravidelne dostatočne spia, majú oveľa lepšiu pamäť ako tí, ktorí trpia permanentným spánkovým deficitom.


Najlepšie potraviny a doplnky výživy pre zdravé tehotenstvo

Najlepšie potraviny a doplnky výživy pre zdravé tehotenstvo

Zdravie dieťa závisí od potravín, ktoré jete, od príjmu kalórií, bielkovín, vitamínov, minerálov a tekutín. Prečo sa teda počas tehotenstva stravovať inak? Pretože strava ovplyvňuje mnohé aspekty zdravia vášho dieťaťa, ako je vývoj orgánov a mozgu, duševné zdravie a stravovacie návyky a celkovo dlhodobé zdravie. Čo by ste teda mali v tehotenstve konzumovať a naopak, čomu by ste sa mali vyhnúť?


Ako na parazity v tele

Ako na parazity v tele

Ak máte podozrenie, že by ste mohli mať parazitárnu infekciu, existuje prirodzený spôsob, ako ju liečiť. Nazýva sa to očista od parazitov. Súčasťou liečebného procesu je dodržiavanie diéty na očistu od parazitov a dôležitou súčasťou je suplementácia bylinnými prípravkami.


Ako si správne urobiť klystír

Ako si správne urobiť klystír

Zápcha je stav, pri ktorom sa prirodzený pohyb vašej stolice spomaľuje, takže je tvrdá, suchá a ťažko sa z tela vylučuje. Pre mnohých ľudí to môže byť chronický problém, ktorý si vyžaduje zásah za použitia klystíru - alebo preháňadlo urobené rektálne.


Ako zatočiť s bolesťami hlavy

Ako zatočiť s bolesťami hlavy

Život môže byť dosť rušný a stresujúci a „bežná“ bolesť hlavy je niekedy prehliadaná alebo maskovaná liekom proti bolesti. Ale ak chcete nájsť úľavu od bolesti hlavy, lepšie je použiť týchto 14 spôsobov proti bolesti hlavy, ktoré zahŕňajú vitamíny, zmeny stravy, cvičenie a ďalšie, aby ste bojovali proti bolestiam hlavy prirodzeným a zdravým spôsobom.


Ako zvýšiť libido prirodzenou cestou

Ako zvýšiť libido prirodzenou cestou

Ak máte malú alebo žiadnu sexuálnu túžbu, určite nie ste sami. Skvelou správou je, že existuje množstvo prírodných prostriedkov na zvýšenie libida a už dnes môžete začať prirodzene zvyšovať svoj sexepíl. Ak je vaším cieľom vyššia sexuálna túžba, potom je čas urobiť nejaké zmeny v životnom štýle.


6 prírodných spôsobov liečby zápalu šliach

6 prírodných spôsobov liečby zápalu šliach

Zápal šliach, ktorý je zvyčajne spôsobený opakujúcimi sa pohybmi (napríklad cvičenie alebo sedenie v rovnakej polohe po mnoho hodín), zraneniami alebo nahromadeným zápalom v priebehu času môže spôsobiť veľa bolesti. Lieči sa roznymi spôsobmi - počnúc oddychom, obkladmi, liekmi proti bolesti až po operáciu.


Ako na bolesť svalov

Ako na bolesť svalov

Bolievajú vás svaly? Je to prirodzený proces a zvyčajne znamená, že sa svaly stávajú silnejšími.


Ako na bolesť chrbta

Ako na bolesť chrbta

Proti bolesti chrbta máte k dispozícií množstvo opatrení na prevenciu. Ak prevencia zlyhá, jednoduchá domáca liečba, správna technika držania tela či masáže často uzdravia chrbát v priebehu niekoľkých týždňov a udržia ho funkčný. 


Ako si zlepšiť pamäť

Ako si zlepšiť pamäť

Ak ste relatívne mladý a zdravý, zlepšenie pamäte nemusí byť cieľom, na ktorý sa momentálne najviac zameriavate. Zhoršenie pamäti je však problém, ktorý by sa nemal brať na ľahkú váhu, keďže pamäť človeka je spojená s mnohými ďalšími mozgovými funkciami a slúži ako okno do celkového kognitívneho zdravia. Nikdy nie je príliš skoro nájsť spôsoby, ako pamäť zlepšiť.


5 top produktov na podporu imunity

5 top produktov na podporu imunity

Imunitný systém robí pozoruhodnú prácu pri obrane tela proti mikroorganizmom spôsobujúcim choroby. Ale niekedy zlyhá: baktérie úspešne napadnú a spôsobia, že ochoriete. Dodržiavanie všeobecných zásad zdravého životného štýlu je tým jediným najlepším krokom, ktorý môžete urobiť k prirodzenému udržaniu správneho fungovania imunitného systému.


Ako posilniť detskú imunitu?

Ako posilniť detskú imunitu?

Čo môžete urobiť, aby ste chránili svoje dieťa pred nekonečným množstvom baktérií a vírusov, ktorým je každý deň vystavené? 


Aké produkty užívať pri ochorení na COVID-19?

Aké produkty užívať pri ochorení na COVID-19?

Nedávne dôkazy ukazujú, že výživové doplnky môžu pomôcť znížiť vírusovú záťaž a mieru hospitalizácie u pacientov s COVID-19. Vitamíny, minerály, flavonoidy i enzýmy majú antioxidačné vlastnosti a imunomodulačné účinky, pričom niektoré z nich regulujú génovú expresiu v imunitných bunkách a pomáhajú pri dozrievaní a diferenciácii imunitných buniek.


Rybí kolagén s najlepšou biologickou dostupnosťou

Rybí kolagén s najlepšou biologickou dostupnosťou

Aj keď všetky zdroje živočíšneho kolagénu majú rovnaké výhody, je známe, že peptidy rybieho kolagénu majú najlepšiu absorpciu a biologickú dostupnosť vďaka ich menším veľkostiam častíc, čo z nich robí super antioxidanty. Biologická dostupnosť je veľmi dôležitá, pretože do značnej miery určuje účinnosť akejkoľvek živiny, ktorú prijmete.

Keďže nemáme tendenciu konzumovať časti rýb obsahujúce kolagén (hlavne kožu a šupiny), príprava domáceho rybieho vývaru alebo prijímanie kolagénu prostredníctvom doplnokov je najlepšou voľbou.


Ftaláty - 5 spôsobov ako sa im vyhnúť

Ftaláty - 5 spôsobov ako sa im vyhnúť

Keďže sa ftaláty nachádzajú v širokej škále produktov a potravín, ako aj v životnom prostredí, je takmer nemožné úplne sa im vyhnúť. Čo môžete ale urobiť je vyberať si prírodné produkty balené do sklenených nádob, uprednostňovať hračky vyrobené z dreva, bavlny či látky a z času na čas si detoxikovať pečeň i celý organizmus.


Ajurvédska medicína

Ajurvédska medicína

Hlavným cieľom ajurvédskej medicíny je pomáhať ľuďom žiť dlhý, zdravý a vyrovnaný život bez toho, aby potrebovali lieky na predpis, komplikované operácie alebo trpeli bolestivými chorobami.


Najlepšie adaptogénne bylinky

Najlepšie adaptogénne bylinky

Pri vysokej úrovni stresu, najmä z dlhodobého hľadiska, sú telo a mozog často negatívne ovplyvnené. Obdobie chronického stresu a obmedziť mnohé prejavy úzkosti pomáha prekonať adaptogénna rastlina ašvaganda. Pre nervový a imunitný systém sú však prospešné aj iné adaptogény.


Chudnutie po 40-tke - 4 najlepšie spôsoby, ako zhodiť kilá

Chudnutie po 40-tke - 4 najlepšie spôsoby, ako zhodiť kilá

Aj keď je bežným presvedčením, že sa metabolizmus po 20. alebo 30. roku spomalí, nový výskum naznačuje, že to nemusí byť nevyhnutne pravda. V súčasnosti sa predpokladá, že od 20 do 60 rokov spálite približne rovnaké kalórie, čo znamená, že chudnutie po 40-tke súvisí viac so životným štýlom ako s genetikou alebo vekom. 


Doplnky výživy pri histamínovej intolerancii

Doplnky výživy pri histamínovej intolerancii

Snažíte sa nájsť doplnky na histamínovú intoleranciu, ktoré skutočne fungujú? Ponúkame Vám najlepšie výživové doplnky, ktoré sú prírodného pôvodu a je vedecky dokázané, že zmierňujú príznaky histamínovej intolerancie.


Zohrejte sa počas zimy

Zohrejte sa počas zimy

Čo môže byť v zime upokojujúcejšie, ako omotať si zamrznuté prsty okolo horúceho nápoja?


Najsilnejšie antioxidanty v našom eShope

Najsilnejšie antioxidanty v našom eShope

Antioxidanty sú zlúčeniny nachádzajúce sa v potravinách a ktoré pomáhajú chrániť vaše bunky pred poškodením spôsobeným potenciálne škodlivými molekulami známymi ako voľné radikály.


Šípky a ich zdravotné účinky

Šípky a ich zdravotné účinky

Vďaka prítomnosti kyseliny ellagovej, lykopénu a fenolov majú šípky rôzne výhody a zlepšujú vaše zdravie rôznymi spôsobmi.


Zelený čaj Matcha prináša skutočné zdravotné výhody

Zelený čaj Matcha prináša skutočné zdravotné výhody

Prvé zmienky o prospešnosti zeleného čaju pre zdravie sa datujú tisíce rokov dozadu v tradičnej čínskej medicíne, ale v posledných desaťročiach mnohé štúdie potvrdili, že matcha má veľa zdraviu prospešných účinkov.


Zdravé tuky a ich vplyv na zdravie

Zdravé tuky a ich vplyv na zdravie

Vedeli Ste aký je rozdiel medzi zdravými a nezdravými tukmi? A aký je rozdiel medzi omega-3, omega-6 a omega-9 mastnými kyselinami a aký vplyv majú na naše zdravie? Nasledujúci článok Vám to prezradí.


2 recepty na zdravú pizzu

2 recepty na zdravú pizzu

Pizza je jedlo, ktoré miluje takmer každý každého veku. A s niekoľkými jednoduchými ingredienciami a trochou know-how si môžete túto vynikajúcu večeru pripraviť aj doma ... a môžete byť hrdí na to, že ju môžete podávať!


4 recepty na zdravé šaláty

4 recepty na zdravé šaláty

Šaláty sú vynikajúci spôsob, ako využiť čerstvé sezónne produkty - ovocie a zeleninu, ktoré sú samy o sebe také dobré, že nemusíte urobiť veľa, aby ste z nich vytvorili vynikajúce jedlo.


3 recepty na zdravý burger

3 recepty na zdravý burger

Chcete zdravší spôsob ako podávať hamburger? Čo tak vyrobiť si vlastný a zdravý burger, ktorý ocenia vegetariáni, dokonca aj vegáni a zástancovia zásaditého spôsobu života.


6 receptov na zdravé prílohy

6 receptov na zdravé prílohy

Príloha v podobe zeleniny, šalátov či pesta znamená, že z nej získate vitamíny, minerály a ďalšie dôležité živiny, ktoré pravdepodobne nezískate z hlavného jedla.


Bezlepková diéta

Bezlepková diéta

Ak vám už bola diagnostikovaná celiakia, potom imunitný systém reaguje na lepok a poškodzuje vaše črevo. Aby ste zlepšili svoj stav, musíte zo stravy odstrániť lepok, čo je jedinou liečbou celiakie. 


Pozor na kliešte!

Pozor na kliešte!

Kliešť je malý dotieravý hmyz, ktorý na nás číha v tráve. Môže prenášať kliešťovú encefalitídu či lymskú boreliózu. Ako sa chrániť i ako kliešťa vybrať Vám prezradíme v článku.


pHlush powder na prekyslenie žalúdka

pHlush powder na prekyslenie žalúdka

Tráviace ťažkosti spojené s prekyslením žalúdka (aj žalúdočná dyspepsia) sa prejavujú bolesťou žalúdka či nevoľnosťou, často po jedle. Môžu zasiahnuť kedykoľvek, ale najčastejšie k tomu dochádza krátko po jedle.


Ako sa starať o suchú pokožku tváre?

Ako sa starať o suchú pokožku tváre?

Niektorí ľudia sú náchylnejší na suchú pokožku tváre ako iní. Jemná a šetrná starostlivosť môže zmierniť suchú pokožku tváre a zabrániť jej návratu.


Top 4 produkty proti vráskam

Top 4 produkty proti vráskam

Aj keď genetika určuje predovšetkým štruktúru a textúru pokožky, slnečné žiarenie je hlavnou príčinou vzniku vrások, najmä u ľudí so svetlou pokožkou. K vzniku vrások tiež prispievajú znečisťujúce látky a fajčenie.


Top 4 produkty  na akné

Top 4 produkty na akné

Vaša pokožka má malé otvory nazývané póry, ktoré sa môžu upchávať olejom, baktériami, odumretými kožnými bunkami a nečistotami.


Top 3 produkty proti lupinám

Top 3 produkty proti lupinám

Lupiny sú bežné ochorenie, ktoré spôsobujú šupinatenie kože na pokožke hlavy a vyskytujú sa až u 50% ľudí. Ak máte lupiny, existuje mnoho rôznych produktov na liečbu, ktoré vám môžu pomôcť.


Top 5 produktov pre poškodené vlasy

Top 5 produktov pre poškodené vlasy

Podiaľ nechcete mať vlasy poškodené stačí správna starostlivosť a správne vlasové výrobky, ktoré vám zabezpečia krásnu a zdravú korunu krásy.


Top 5 produktov pre zdravý zrak

Top 5 produktov pre zdravý zrak

Dodržiavanie vyváženej a zdravej stravy je kľúčom k zdraviu vašich očí a môže pomôcť znížiť riziko vzniku očných chorôb. Závažným ochoreniam očí sa dá vyhnúť, ak do nich pridáte potraviny či výživové doplnky, ktoré obsahujú celý rad vitamínov, výživných látok a minerálov známych ako antioxidanty.


Na čo použiť ľubovníkový olej

Na čo použiť ľubovníkový olej

Využívanie ľubovníka pre zdravotné účely začalo už v starovekom Grécku. Využíva sa na hojenie povrchových poranení, masáž boľavého chrbta i svalov, ale i pri migrénach a neurózach.


Odšťavme si spolu "krvavú" bombu

Odšťavme si spolu "krvavú" bombu

Cvikla, červená repa či repa obyčajná je často podceňovaná koreňová zelenina. Môžeme ju považovať nielen za účinnú prevenciu, ale aj za výnimočný prírodný liek na mnohé vážne choroby.