5 top produktov na podporu imunity

Imunitný systém robí pozoruhodnú prácu pri obrane tela proti mikroorganizmom spôsobujúcim choroby. Ale niekedy zlyhá: baktérie úspešne napadnú a spôsobia, že ochoriete. Je možné do tohto procesu zasiahnuť a posilniť svoj imunitný systém? Čo keby ste zlepšili svoj jedálniček? Užívate vitamíny alebo bylinné prípravky? Robíte zmeny životného štýlu v nádeji, že vytvoríte takmer dokonalú imunitnú odpoveď?

Čo môžete urobiť pre posilnenie imunitného systému?

Predstava, ako si posilniť imunitu, je lákavá, ale táto schopnosť sa ukázala ako ťažkopádna z niekoľkých dôvodov. Imunitný systém je – systém, nie jedna entita. Aby dobre fungoval, vyžaduje rovnováhu a harmóniu. Stále je veľa toho, čo výskumníci nevedia o zložitosti a vzájomnej prepojenosti imunitnej odpovede. Zatiaľ neexistujú žiadne vedecky dokázané priame súvislosti medzi životným štýlom a zvýšenou imunitou.

To však neznamená, že účinky životného štýlu na imunitný systém nie sú zaujímavé a nemali by sa skúmať. Vedci skúmajú vplyv stravy, cvičenia, veku, psychického stresu a ďalších faktorov na imunitnú odpoveď u zvierat aj u ľudí. Medzitým majú všeobecné stratégie zdravého života zmysel, pretože pomáhajú imunitnej funkcii a prinášajú ďalšie preukázané prínosy pre zdravie.

Zdravé spôsoby, ako posilniť imunitný systém

Vašou prvou líniou obrany je vybrať si zdravý životný štýl. Dodržiavanie všeobecných zásad dobrého zdravia je tým jediným najlepším krokom, ktorý môžete urobiť k prirodzenému udržaniu správneho fungovania imunitného systému. Každá časť vášho tela, vrátane imunitného systému, funguje lepšie, keď je chránená pred environmentálnymi útokmi a podporovaná stratégiami zdravého života, ako sú:

  • nefajčite
  • jedzte stravu s vysokým obsahom ovocia a zeleniny
  • pravidelne cvičte
  • udržujte si zdravú váhu
  • ak pijete alkohol, pite len s mierou
  • doprajte si dostatočný spánok
  • podniknite kroky, aby ste sa vyhli infekcii, ako je časté umývanie rúk a dôkladné varenie mäsa
  • snažte sa minimalizovať stres
  • sledujte aktuálne informácie o všetkých odporúčaných vakcínach, pretože akcíny pripravia imunitný systém na boj proti infekciám skôr, ako sa uchytia v tele
  • zlepšite si imunitu užívaním doplnkov výživy

5 top doplnkov výživy na podporu imunity

V dôsledku industrializácie a následného nedostatku živín v pôde, ako aj zlého výberu stravy mnohí jedinci majú nedostatok vitamínov. Výskum zistil, že dopĺňanie určitých minerálov, vitamínov a bylín môže byť prospešné pri podpore imunitného systému a podpore dlhovekosti.

DuoLife ProImmuno 

Podporuje telo v boji proti vírusovým infekciám a zápalom. Špeciálne vybrané zložky produktu podporujú imunitný a dýchací systém, pomáhajú organizmu bojovať proti infekciám typickým pre jesennú, zimnú či jarnú sezónu, ako sú chrípka alebo iné vírusové infekcie. Pomáhajú chrániť organizmus v stave zníženej imunity, najmä v období výskytu rôznych infekcií. ProImmuno má vysoký obsah potenciálnych inhibítorov vírusovej proteázy, ktoré môžu organizmu pomôcť bojovať proti vírusovým infekciám. Štandardizácia surovín zaručuje, že v každej dávke prípravku sa nachádza rovnaká dávka aktívnych látok.


 Imunax 

Produkt Imunax je komplexný výživový doplnok, ktorý obsahuje prírodné zložky zamerané na podporu normálnej funkcie imunitného systému, podporu prirodzenej obranyschopnosti organizmu, zdravia horných dýchacích ciest a pôsobia ako antioxidant prispievajúci k ochrane buniek pred oxidačným stresom.


Immune Care 

Immune Care je prírodný výživový doplnok na všestrannú podporu imunitného systému dospelých jedincov. Obsahuje komplex vitamínov, minerálov a 72 stopových prvkov, ktorých úlohou je posilnenie vrodenej imunity, stimulácia získanej imunity, širokospektrálna prevencia rôznych ochorení, lepšie zdolávanie stresových situácií a skrátenie rekonvalescencie po chorobe.


 Vitamín C-1000 + Zinok Immune 

Výživový doplnok kombinuje vitamín C so zinkom pre silnú podporu imunitného systému. Tento produkt využíva TRAACS ™ zinok bisglycinát, formu zinku, o ktorej sa v klinických štúdiách preukázalo, že má v porovnaní s inými formami doplnkového zinku vynikajúcu biologickú dostupnosť.


DuoLife SunVital KIDS Formula 

SunVital® je prvým zo série produktov DuoLife Kids Formula určených pre najmenších. Sirup obsahuje prírodné rastlinné zložky a organicky viazaný zinok. Takmer všetky zložky produktu podporujú správnu činnosť imunitného systému, niektoré navyše pozitívne vplývajú na činnosť dýchacej sústavy v období zvýšeného výskytu prechladnutí a infekcií horných a dolných dýchacích ciest

zdroj: health.harvard.edu

zdroj obrázok: gilbertlab.com

Odporúčané produkty8