Ako na studené nohy - 8 užitočných domácich prostriedkov

Nohy a ruky môžu byť chladnejšie v dôsledku menšieho zásobovania kyslíkom a krvou, čo môže byť spôsobené zlou cirkuláciou. Pocit veľkého chladu môže byť niekedy príznakom niekoľkých zdravotných problémov, ako je anémia, syndróm nepokojných nôh, syndróm chronickej únavy, cukrovka, poškodenie nervov, hypotyreóza a hypotermia. Ak sú vaše nohy vždy chladnejšie ako ostatné časti tela a napriek noseniu viacerých vrstiev sa vám nezohrievajú, mali by ste navštíviť lekára. 

8 užitočných domácich prostriedkov na studené nohy

Použite vyhrievaciu podložku

Použitie vyhrievacej podložky alebo termoforu na zahriatie nôh je jedným z najlepších domácich prostriedkov na studené nohy. Udrží časť okolo nôh v teple a pomôže vám lepšie spať. Odporúča sa tiež nosiť teplé ponožky a topánky, pretože môžu studené nohy okamžite zahriať. Ide o najjednoduchší prirodzený spôsob, ako zostať v teple a zabrániť tepelným stratám.

Zacvičte si

Jednou z najčastejších príčin studených nôh je zlá cirkulácia krvi a kyslíka. Preto cvičenie môže hrať hlavnú úlohu pri ich zahriatí. Ak nič iné, prekrvenie chodidiel môžete zlepšiť chôdzou miernou rýchlosťou a udržiavať ich v teple. Je dôležité, aby ste našli spôsob, ako udržať telo fyzicky aktívne, aby ste tomuto problému predchádzali a liečili ho.

Doprajte si teplý kúpeľ nôh

Namočte si nohy do teplej vody, aby ste získali okamžitú úľavu zlepšením krvného obehu v nohách. Vyskúšajte tento domáci liek tesne pred spaním, aby ste uvoľnili svalové napätie. Na tento účel môžete použiť epsomskú soľ. Tento domáci liek sa neodporúča pacientom trpiacim diabetickým poškodením nervov, pretože necítia príliš horúcu vodu, čo môže viesť k náhodnému popáleniu.

Konzumujte potraviny bohaté na železo

Nedostatok železa je jednou z hlavných príčin anémie, ktorá môže viesť k studeným rukám a nohám. Preto je dôležité konzumovať stravu bohatú na železo. S anémiou možno bojovať tak, že do každodennej stravy zaradíte potraviny bohaté na železo, ako sú datle, špenát, sója, jablká, sušené marhule, olivy a červená repa. To pomôže zbaviť sa problému studených nôh.

Doprajte si masáž teplým olejom

Masáž je jedným z najlepších domácich prostriedkov na liečbu takýchto problémov. Je to jednoduchý prírodný terapeutický spôsob, ako vrátiť teplo do nôh. Pre väčšiu účinnosť sa pri tejto masážnej terapii odporúča použiť teplé esenciálne oleje. Jemné trenie nôh a rúk môže pomôcť obnoviť prietok krvi, čím sa zlepší aj prísun kyslíka.

Vyhnite sa fajčeniu

Tabak vedie k poškodeniu krvných ciev v celom tele, ktoré môže vyžarovať aj do rúk a nôh. Ak fajčíte často, poškodí to krvné cievy v srdci a sťaží srdcu pumpovať krv cez telo. To môže mať obrovský vplyv aj na nohy, takže vám bude zima. Môžete sa porozprávať so svojím lekárom o tipoch, ako prestať fajčiť.

Používajte kajenské korenie

Kajenské korenie má v sebe dobré množstvo salicylátov, takže môže pôsobiť ako prospešný prostriedok proti zrážaniu krvi. Kajenské korenie je veľmi pálivé a pikantné a ak ho užijete príliš veľa, môžu vás popáliť ústa. Stále ho však môžete zaradiť do svojich jedál. Len asi pol lyžičky drveného kajenského korenia si môžete nasypať do ponožiek a obuť si ich. Zlepší sa tak váš krvný obeh v tele a prispeje k udržaniu vašich nôh v teple.

Konzumujte potraviny s obsahom vitamínu B

Nedostatok vitamínu B12 je bežný nutričný nedostatok, ktorý môže spôsobiť mnohé numerologické príznaky vrátane studených nôh a rúk. Prirodzenými potravinovými zdrojmi vitamínu B sú mäso a mliečne výrobky, ktoré môžu pomôcť pri udržiavaní zdravých červených krviniek. Tieto potraviny môžete jednoducho zaradiť do svojho každodenného jedálnička na liečbu problému studených nôh.

Produkty na studené nohy

Wärme Balsam - hrejivý balzam na studené nohy

Esenciálne oleje z levandule a rozmarínu, výtažky z morských rias, zázvoru, papriky a povzbudzujúci gáfor, prekrvujú pokožku nôh a dodávajú príjemný pocit tepla. Účinné látky aloe vera, urea a glycerín, obsiahnuté v avokádovom oleji a včelom vosku, pomáhajú pokožke viazať a uchovávať prirodzenú vlhkosť. Starajú sa o suchú a normálnu pokožku a zanechávajú ju príjemne hladkú a hebkú. Osvedčené antiseptiká zabraňujú vzniku zápachu, plesni a svrbeniu medzi prstami. Každodenná starostlivosť udržuje pokožku nôh zdravú, vláčnu a dodáva nohám pocit tepla.

Pozrieť v eShope >


Rot - hrejivý krém na studené a suché nohy

Hrejivý krém, ktorý okamžite poskytne úľavu unaveným, napätým a boľavým chodidlám. Gáfor, výťažky z papriky a zázvoru, esenciálne oleje z rozmarínu a horskej borovice stimulujú krvný obeh a dodávajú chodidlám pocit tepla. Obsiahnuté antiseptické látky bránia vzniku zápachu, plesne a svrbeniu medzi prstami. Pravidelným používaním krému sa pokožka nôh stane jemná a vláčna. Účinok krému posilníte ak si pred masážou chodidiel doprajete kúpeľ nôh.

Pozrieť v eShope >Fusskrem - krém na studené nohy

GEHWOL FUSSKREM posilňuje ochrannú vrstvu na pokožke, vďaka čomu sa koža stáva odolnou. Tento všestranný prostriedok dokáže dokonca predchádzať aj omrzlinám a vhodný je aj na ošetrenie a prekrvenie studených nôh.

GEHWOL FUSSKREM sa do dnes vyrába na rokmi preverenej báze, ktorej účinnosť je potvrdená vedeckými poznatkami. Jeho účinnosť bola miliónkrát preverená a potvrdená. Má skutočne širokospektrálne použitie, možno ho nanášať aj na ruky.

Pozrieť v eShope >


ForceX Daily alebo ForceX Vital

ForceX VITAL aj ForceX Daily podporujú hneď tri piliere vášho zdravia – intímne zdravie, psychické i fyzické. Tie sa navzájom ovplyvňujú a dopĺňajú.

  • podporujú lepšie prekrvenie tela vrátane periférií, čo pomáha tkanivám s okysličením, zabraňuje cyanóze (modrenie koncových častí tela) a teda strate citlivosti prstov na nohách i rukách, pocitu studených nôh a pomáha liečiť malé ranky na týchto častiach tela;

Pozrieť v eShope >

Pozrieť v eShope >


zdroj: onlymyhealth.com

zdroj obrázky: onlymyhealth.com