Ako na parazity v tele

Ak máte podozrenie, že by ste mohli mať parazitárnu infekciu, existuje prirodzený spôsob, ako ju liečiť. Nazýva sa to očista od parazitov. Parazitárne infekcie boli časté pri cestovaní do zahraničia. Parazity môžu infikovať črevný trakt, čo vedie k rôznym tráviacim príznakom, ako je zápcha, hnačka, vracanie a pálenie záhy, ako aj únava a zimnica.

Očista od parazitov zahŕňa konzumáciu stravy neobsahujúcu potraviny, ktoré môžu nakŕmiť parazity (ako je cukor a obilniny) a konzumáciu väčšieho množstva potravín, ktoré sú antiparazitické, ako sú potraviny bohaté na antioxidanty. Je to veľmi blízko paleo diéte, ktorá poskytuje základné živiny z potravy, ako sú probiotické potraviny, bylinky, zelenina a ďalšie. Doplnky výživy môžu byť tiež užitočné na podporu gastrointestinálneho a imunitného systému, keď očistu od parazitov vykonávate.

Čo sú to parazity?

Parazit je organizmus, ktorý žije na hostiteľovi alebo v ňom a prijíma potravu od svojho hostiteľa alebo na jeho úkor. Horšie je, že parazity môžu spôsobiť u ľudí ochorenie. Niektoré typy chorôb spôsobených týmito organizmami sa dajú ľahko liečiť, niektoré žiaľ nie.

Existujú tri hlavné triedy parazitov, ktoré môžu spôsobiť ochorenie u ľudí: prvoky, helminty a ektoparazity. Príklady niektorých závažných parazitárnych ochorení zahŕňajú filariózu, maláriu a babeziózu.

Ako sa parazitom nakazím? 

Parazity sa vo všeobecnosti získavajú konzumáciou kontaminovaného jedla alebo vody, ale náchylnejší môžu byť ľudia s nevyváženou črevnou flórou, syndrómom deravého čreva alebo oslabeným imunitným systémom. Niektoré sa môžu šíriť aj uštipnutím komárom alebo pieskovou muškou alebo sa môžu preniesť na ľudí zo zvierat, ako sú kravy a ošípané, ktoré sú infikované parazitmi, ako sú Cryptosporidium alebo Trichinella. Jednou z možných príčin parazitov je konzumácia bravčového mäsa, najmä ak je nedostatočne tepelne upravené alebo surové. Bravčové mäso môže prenášať parazity a červy kvôli zlým podmienkam, v ktorých sa ošípané zvyčajne chovajú, takže ak tento druh mäsa pravidelne zaraďujete do stravy, existuje šanca, že budete na parazity náchylní. Iné druhy nedostatočne tepelne upraveného mäsa a morských plodov môžu tiež prenášať škodlivé organizmy, vrátane hovädzieho mäsa, mäkkýšov a krabov.

Ďalšou možnou príčinou je cestovanie. Ak ste niekedy boli v krajine, ako je Čína, India, Afrika alebo Mexiko, je možné, že pitie miestnej vody a jedenie jedla na týchto miestach spôsobilo, že ste sa nakazili parazitom. Podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) je „kontaminovaná voda vo svete vážnym problémom, ktorý môže spôsobiť silnú bolesť, invaliditu a dokonca smrť.“ Kontaminovaná voda zahŕňa nielen pitnú vodu, ale aj vodu z bazénov, víriviek, jazier, riek alebo oceánov. Ak ste sa niekedy vrátili z výletu a následne sa u vás rozvinula úplavica alebo iný tráviaci problém, možno máte čo do činenia s tým, čo CDC nazýva pretrvávajúca cestovateľská hnačka, čo sa týka gastrointestinálnych symptómov, ktoré trvajú dlhšie ako 14 dní. Podľa CDC je patogenéza pretrvávajúcej hnačky u vracajúcich sa cestujúcich niekedy spôsobená infekciou v dôsledku parazitického organizmu.

Okrem toho, že si dávajte pozor na jedlo a vodu, ktorú konzumujete pri cestovaní, je dôležitá aj správna hygiena, aby ste predišli parazitom a podobným ochoreniam.

Prirodzená očista od parazitov

Ak ste zistili, že máte parazita, pravdepodobne hľadáte najlepšiu očistu, ktorá vám pomôže zotaviť sa. Súčasťou liečebného procesu je dodržiavanie diéty a dôležitou súčasťou je suplementácia bylinnými prípravkami.

Doplnky na čistenie od parazitov

V doplnkoch na zabíjanie parazitov sa používajú prírodné zlúčeniny. Najlepšou zložkou v produktoch je oreganový olej (zmes rôznych fenolových látok, väčšinou karvakrol a tymol), ktorý pôsobí ako bioaktívny a preukázal aktivitu proti mnohým gramnegatívnym baktériám.

Jedna staršia štúdia poskytla 600 mg oreganového oleja 14 ľuďom, ktorí mali črevné symptómy v dôsledku prítomnosti parazitov. Po každodennej liečbe počas 6 týždňov všetci účastníci zaznamenali zníženie počtu parazitov a 77% z nich sa vyliečilo úplne. Účastníci tiež zaznamenali zníženie črevných symptómov a únavy spojenej s príznakmi.

Najlepšie doplnky na očistu od parazitov:

Oreganový olej obsahuje látku karvakrol. Tá je prirodzeným prostriedkom ničiacim kandidu, vírusy, infekcie, mikróby, parazity a baktérie. Práve vďaka tejto látke pôsobí oreganový olej tiež dezinfekčne a protizápalovo. Okrem karvakrolu obsahuje aj ďalšie esenciálne oleje, ako thymol a borneol, taktiež v ňom nájdete vitamíny A a C, flavonoidy a sterolyPráve obsah všetkých týchto látok robí z oreganového oleja silný antioxidant bojujúci proti voľným radikálom.

VitaminBottle Oregano olejové kvapky 

Oreganový olej 80% - 60 tabliet 

Oreganový olej 80% - 25 ml

Oreganový olej - 90 tabliet


Probiotiká

Tieto "dobré" baktérie pomáhajú znovu osídliť črevá mikróbmi, ktoré podporujú zdravie tráviaceho traktu. Rôzne druhy alebo kmene bifidobaktérií pôsobia radom blahodárnych účinkov na organizmus, vrátane regulácie črevnej mikrobiálnej homeostázy (fyziologické procesy udržujúce rovnováhu vnútorného prostredia organizmu).

Pozrieť v eShope >


Krimi Mukti

Ajurvédska zmes Krimi Mukti obsahuje 5 bylín (Afsanteen, Palash, Vidanga, Harad a Haridra), ktoré patria medzi byliny s najlepším protiparazitálnym účinkom na helmintózu - ochorenie spôsobené cudzopasnými červami (mrle, hlísty). Vďaka svojmu antibakteriálnemu účinku nedovoľujú červom rozmnožovať sa v tráviacom trakte. Taktiež sú účinné pri bolestiach v oblasti brucha, pri nadúvaní a pri nedostatočnom trávení.

Pozrieť v eShope >


Olej z čiernej rasce

Olej zo semien čiernej rasce sa vďaka blahodárnym účinkom na organizmus používa už po stáročia. Obsahuje unikátny komplex biologicky aktívnych látok ako nenasýtené mastné kyseliny, minerály síry, fosforu a železo, vápnik, vitamíny A, E, éterický olej nigellon a i.

Užíva sa pri zistených parazitoch v trávení a na podporu a upokojenie činnosti tráviaceho traktu.

Pozrieť v eShope >


Okrem vyššie uvedených doplnkov, môžu byť užitočné aj:

Väčšina odborníkov odporúča vykonať asi dva týždne očisty, pričom máte užívať vyššie uvedené doplnky a potom si dáte týždeň prestávku. Po týždňovej prestávke sa vrátite k pôvodnému očistnému plánu na ďalšie dva týždne. Samotný časový rozvrh je dôležitou súčasťou liečby, rovnako ako užívanie doplnkov. Pokúste sa dodržať načasovanie plánu, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky.

zdroj: draxe.com

zdroj obrázky: makatimed.net.ph, selectscience.net

Odporúčané produkty5