Zohrejte sa počas zimy

Čo môže byť v zime upokojujúcejšie, ako omotať si zamrznuté prsty okolo horúceho nápoja? Sezóna teplých ponožiek, papúč a teplých nápojov je v plnom prúde a preto Vám ponúkame dva skvelé nápoje, ktoré Vás zahrejú a navyše aj poskytnú liečivé účinky.


Horúci zázvor

O zázvore je všeobecne známe, že je jedným z najdôležitejších korenín používaných v indickej kuchyni; štipľavý a aromatický, už dlho sa tiež široko používa pre svoje liečivé vlastnosti. Horúci zázvor je skvelý na zahriatie v sychravom počasí a navyše obsahuje 500 mg vitamínu C v jednej porcii, ktorý prispieva k normálnej funkcii imunitného systému. Navyše je štipľavý koreň známy svojou schopnosťou vyrovnať žalúdočné ťažkosti a zmierňovať nevoľnosť. Štúdie preukázali, že jeho prchavé oleje majú protizápalové vlastnosti, ktoré môžu pomôcť zmierniť príznaky prechladnutia a chrípky, bolesti hlavy a aj menštruačných bolestí.

Zloženie: cukor, sušená pomarančová šťava, extrakt zo zázvoru, sušený zázvor, sušený pomaranč, kyselina askorbová, regulátory kyslosti: kyselina citrónová, citran sodný, farbivo: betakarotén, zahusťovadlo: xantanová guma, protihrudkujúca látka: oxid kremičitý, aróma.

Horúci francúz

Ďalším skvelým nápojom pre chladné zimné večery je Horúci francúz, ktorého jedna porcia obsahuje rovnaké množstvo blahodárnych látok ako keby ste vypili 2 poháre kvalitného červeného vína. 

Zloženie: cukor, extrakt z hrozna, sušené červené dealkoholizované víno, regulátory kyslosti (kys. citrónová, kys. jablčná, citran sodný), škorica, klinčeky, zázvor, protihrudkujúca látka: oxid kremičitý, aróma.