Afrodiziaká - Augeri

Hovorí vám niečo kotvičník, maca či ženšen? Možno ste ich ešte nepoužili, ale to neznamená, že si vďaka nim nemôžete spestriť život. Intímny život. Tieto rastliny totiž patria medzi najúčinnejšie prírodné afrodiziaká pre ženy aj pre mužov. Tak čo, vyskúšate ich? :-).

Hneď na úvod musíme povedať, že za využívanie afrodiziak sa nikto rozhodne nemusí hanbiť. Aj keď vás v spálni netrápia žiadne problémy, afrodiziaká môžu byť príjemným spestrením. Navodia tú správnu atmosféru a povzbudia sexuálnu túžbu. Uvidíte, že vďaka prírodným afrodiziakám zažijete nezabudnuteľnú noc.

Prírodné afrodiziaká využívali už starí Egypťania. Vtedy používali na príklad chvostíky z jašteríc alebo pichliače morských ježkov. V našich končinách ale týmto prostriedkom veľmi neholdujeme a volíme skôr byliny. Veľa korenín a bylín dnes používame v kuchyni, bez toho aby sme vedeli, že sú to afrodiziaká. Počuli ste už ľudové príslovie "trocha korenia, nech sa vzoprie"? To rozhodne nie je náhoda ...

Objavte účinky kotvičníka zemného

Niekedy sa mu tiež hovorí "zelená viagra". Táto malá nenápadná bylina v sebe ukrýva veľkú silu. Dnes už rastie na všetkých svetadieloch, ale pôvodom je zo Stredozemia. Kotvičník má chlpatú stonku a listy a kvitne žlto. U nás ho údajne môžete nájsť na koľajisku, ale ak na neho narazíte, bude to skôr vzácnosť. Našťastie si ho môžete jednoducho kúpiť v lekárni a využiť jeho neobvyklé účinky.

Kotvičník zemný (lat. Tribulus terestris) je cenený predovšetkým pre podporu potencie u mužov (údajne zvyšuje hladinu testosterónu až od 30%). U žien zvyšuje hladinu estrogénu ešte o niečo viac. Kotvičník zvyšuje sexuálnu túžbu u mužov i u žien, a dokonca má podporovať aj plodnosť.

Kotvičník zemný má ale aj ďalšie skvelé vlastnosti - napríklad podporuje nárast svalovej hmoty, obsahuje veľa vitamínu C, má zlepšovať krvný obeh a znižovať hladinu cholesterolu.

Ďalšie prírodné afrodiziaká pre mužov a ženy

Ženšen pravý - táto kórejská a čínska bylina je cenená hlavne pre svoj koreň. Už pred 5000 rokmi mu ľudia prisudzovali až mystické účinky. Ženšen na naše telo pôsobí veľmi komplexne. Číňania dokonca tvrdili, že je kľúčom k dlhovekosti. Okrem toho pôsobí aj ako prírodné afrodiziakum. Vyrovnáva hormonálnu aktivitu a pozitívne pôsobí na erekciu a plodnosť.

Maca - veľmi zvláštne bylina, ktorá rastie 5000 metrov nad morom v Južnej Amerike. Má vysokú výživovú hodnotu, obsahuje esenciálne živiny, a vďaka tomu údajne zvyšuje potenciu u mužov a zabraňuje neplodnosti.

Okoreniť si svoj milostný život pomocou afrodiziak nie je vôbec nič zlé. Siahnite skôr po bylinných doplnkoch, pretože prírodné afrodiziakum je to najlepšie!