Biointimo - antimikrobiálne hygienické vložky Biointimo s aniónom

Čo je to anión?

Anión v prírode

 Anión je negatívne nabitá atómová zložka vo vzduchu, viac-menej prítomná všade v prírodnom prostredí. 

Za normálnych podmienok sú molekuly vzduchu neutrálne, zatiaľ čo za určitých okolností sa aktivujú zdroje ionizácie, napr. v prírodnom svete kvôli blesku. V takýchto situáciách účinky energie spôsobujú, že niektoré molekuly uvoľňujú pár elektrónov z tých, ktoré obiehajú okolo jadra atómu.

 Takéto uvoľnené voľné elektróny sú záporne nabité a nakoniec môžu byť naviazané na iné molekuly neutrálneho vzduchu.

Takto vzniká extrémne záporne nabitý anión.

 Priaznivé účinky aniónu:

  • So svojím negatívnym nábojom môže neutralizovať pozitívne nabité voľné radikály, ktoré sú škodlivé pre naše zdravie a telo.
  • Pomáha znižovať účinky vedúce k vzniku rôznych zdravotných problémov.
  • brániť množeniu baktérií, znižovať tvorbu nepríjemných zápachov, a tým pomáhať zlepšovať naše pohodlie a pohodu.
  • Čím viac času trávime v prírodných prostrediach, na čerstvom vzduchu, tým viac aniónov má pozitívny vplyv na náš systém.

Účinky škodlivých pozitívne nabitých voľných radikálov:

 

Ak je naše prostredie silne znečistené (napríklad povrch konvenčnej vložky alebo vankúšika namočeného rozkladom krvi), pomer pozitívnych iónov je oveľa vyšší ako pomer aniónov.

Pozitívne nabité častice sú opakovane v kolízii v dôsledku pohybu Browna, čo vedie k tvorbe ešte väčších častíc. Počet väčších kladne nabitých častíc s nadváhou narastá, počet aniónov klesá, zostatok iónov sa rozkladá.

 Pokiaľ sú uvedené škodlivé voľné radikály stále častejšie, napr. vo vzduchu sa začneme cítiť nepohodlne, bolí nás hlava a začnú trpieť stresom a napätím.

 

Čo spôsobuje nadmernú prítomnosť voľných radikálov?

  •  Znečistenie vzduchu
  • oxidačné procesy (napr. rozklad organických materiálov, zrážanie krvi)
  • príliš veľa umelého svetla,
  • stabilné žiarenie pochádzajúce z elektrických spotrebičov

Záporne nabité anióny obsiahnuté v aniónových čipoch vložených do každej vložky Biointimo musia mať silný účinok, aby prilákali a absorbovali.

Priťahujú a neutralizujú škodlivé pozitívne nabité častice svojimi voľnými radikálmi generovanými počas procesu rozkladu krvi.

Je dokázané, že v dôsledku tohto hemolytického účinku (ktorý urýchľuje rozklad krvi) je na povrchu vankúšikov vytvorená „samočistiaca“ zóna.

Týmto hemolytickým účinkom sa na rozklade krvi na povrchu vankúšikov podieľajú menej rozložené častice. Na rýchle množenie baktérií je k dispozícii menej živná „pôda“.

Antimikrobiálne účinky majú aj hygienické vložky Biointimo s aniónom. Laboratórne je dokázané, že sa znižuje počet baktérií a že sa tým neutralizujú nepríjemné pachy.

Žiadna položka