BIOTA Botanical Laboratories GmbH

Od založenia spoločnosti Biota Laboratories dosiahla rýchly vývoj zameraný na uskutočnenie svojho cieľa, ktorým je vytváranie globálnych značiek s výrobkami, ktoré vyvíja na základe svojich bylinných skúseností, a vytváranie efektívnych a dlhodobých bylinných riešení v oblasti zdravia a krásy.

Cieľom spoločnosti Biota Laboratories je vyvíjať medzinárodne uznávané inovatívne produkty osvedčenej kvality a účinnosti založené na prírodných zložkách. Po klinických skúškach uskutočňovaných spoločne na prestížnych tureckých univerzitách sú výrobky Biota Laboratories klinicky testované poprednými svetovými nezávislými laboratóriami na ich účinnosť a spoľahlivosť.

Laboratóriá Biota, ktoré vo svojich inovatívnych výrobkoch ponúkajú zdravie a krásu, syntetizujú rôzne byliny ponúkané prírodou a starostlivo ich kombinujú pomocou najnovších technológií.

Biota Laboratories čerpá z liečivej sily Anatólie, ktorá má jednu z najbohatších kvetín na svete s 10 000 rastlinami, z toho 3 200 pôvodných rastlín. Výhody tejto flóry využívajú Biota Laboratories pre zdravie človeka spojením poznatkov z minulosti s technológiou budúcnosti vo svojich výrobkoch. Produkty Biota Laboratories sú komerčne dostupné po celom svete, hlavne v USA, Brazílii, Nemecku, Poľsku a Azerbajdžane.

Produkty Biota Laboratories sa predávajú vo viac ako 24 000 lekárňach v Turecku pod značkami BIODER, BIOXCIN, NUTRAXIN a BIOBABY; a v tisícoch predajných miest vrátane hypermarketov, obchodných reťazcov a parfumérií pod značkami BIOMEN, COLOR & MORE a RESTOREX.

Spoločnosť Biota Laboratories, ktorá uspokojuje rôzne potreby spotrebiteľov z každej skupiny na rôznych predajných miestach, si udržuje svoje vedúce postavenie v tomto sektore so svojimi 100% bylinnými a prírodnými roztokmi.

Cieľom spoločnosti Biota Laboratories je dosiahnuť vynikajúcu kvalitu všetkých svojich výrobkov a všetkých prevádzok ponúkaním riešení, ktoré zodpovedajú rôznym očakávaniam a potrebám spotrebiteľov.

Za týmto účelom spoločnosť spája vedu a výskum zameraný na technológie a prírodu.

V laboratóriách výskumu a vývoja, kde sa každý mesiac uskutoční viac ako 3 000 experimentov, sú princípmi práce „Bylinná výroba“, „Vynález“ a „Inovácia“.

Laboratóriá Biota, ktorých produkty sú ponúkané na trh až po dlhých štúdiách výskumu a vývoja, každoročne prideľujú na výskum a vývoj 3 milióny EUR. Skúma teda vplyvy mnohých ďalších pôvodných rastlín na zdravie a krásu človeka.

VÝROBA

Biota Laboratories vyrába formulácie vyvinuté vlastnými laboratóriami pre výskum a vývoj na zariadení s rozlohou 35 000 m². Quality Control Laboratories vykonáva komplexné analýzy súladu s požiadavkami na kontrolu surovín, WIP a výrobkov.

Divízie

Potravinový doplnok Biota pracujú vo výrobných závodoch s HEPA filtráciou a sú udržiavané pod pozitívnym tlakom. Vnútorné prostredie je utesnené ako uzavretý systém s kontrolou prístupu pomocou blokovacieho mechanizmu.