Sme predovšetkým firma a ľudia, čo majú silný vzťah k prírode, Liptovu a Slovensku. Keď sme si v roku 2019 položili otázku, čomu by sme sa mali začať venovať, aby sme pomohli prírode, krajine a domácemu hospodárstvu odpoveď bola jednoznačná ,,Konopa siata“! Zrejme žiadna rastlina na svete nemá také všestranné využitie, také silné nutričné hodnoty a blahodárne účinky na organizmus.

Na začiatku nám veľmi pomohla firma Fatra hemp, ktorá sa pestovaniu konopy venuje už od roku 2016. Dostali sme množstvo užitočných rád ohľadom sejby, pestovania, zrelosti, samčích a samičích kvetov, rastlín a zberu. Tieto skúsenosti nás veľmi obohatili a posunuli sme sa veľmi rýchlo dopredu. A ako sa hovorí ,,Nič nespadne z neba len tak! “ a aj v tomto prípade to platí úplne presne. Za celou našou robotou je množstvo potu, driny a trpezlivosti. Bez tých správnych ľudí a tímu, ktorých okolo seba máme, by sme to nikdy nedokázali. Týmto im patrí úprimné poďakovanie. Veľmi nás naša práca baví. S radosťou sa prizeráme ako naše rastliny rastú a aj keď ručný zber nie je prechádzka ružovou záhradou a je to riadny pot a drina, veľmi nás teší, že našou úrodou pomáhame ľuďom k lepšiemu zdraviu a kvalitnejšiemu životu.

ČO PESTUJEME?

Konopu siatu sme začali pestovať v roku 2019. Vždy používame certifikované odrody schválené v celej EÚ. Medzi naše najobľúbenejšie patria napríklad Carmagnola alebo Finola. Nepoužívame žiadne pesticídy a herbecídy. Snažíme sa o to, aby boli naše rastliny BIO bez akýchkoľvek chemických prídavkov. Všetko ešte zdokonaľuje krásna a čistá Liptovská príroda, v ktorej našu konopu pestujeme.

Konopa je jednoročná olejodárna rastlina, pričom jej zber prebieha ručne 80 až 130 dní od sejby v závislosti od vlahy, tepla, kvitnutia, slnka a pod. Konopa sa následne suší a skladuje v suchu a tme. Taktiež sledujeme zrelosť semien ak je dostatočná, začína zber úrody, ktorý prebieha pomocou kombajnu. Tieto semená sa po vysypaní musia ešte dať vyčistiť od nežiadúcich elementov. Vtedy je kvalita konopného oleja čo najvyššia. Semená sú ďalej používané na výrobu konopného oleja. U konopy sú využiteľné všetky časti rastliny – semená, kvety, listy aj stonky.

NAŠA PRÁCA

Naše produkty vyrábame priamo u nás a naša manufaktúrna sa riadi prísnymi hygienickými predpismi podľa RÚVZ nariadení Európskej únie. Ako prvovýrobca, naše produkty doručujeme už do viac ako 100 rôznych prevádzok po celom Slovensku.

Okrem konopy nás zaujímajú aj iné rastliny a byliny. Chceme náš vývoj posúvať smerom, ktoré je pre obyvateľstvo najviac blahodárne a prospešné. Vyrábať produkty, ktoré nám ponúka príroda sama a prinášajú ľuďom šťastie, v podobe zdravia. Sú to rastliny a byliny ako mäta, levanduľa alebo napríklad huba Čaga sibírska, ktorú pre vás dovážame až z ďalekého Ruska. Do každej našej práce sa snažíme dať všetky naše skúsenosti, precíznosť, profesionalitu, elán a v nepos- lednom rade to najdôležitejšie, kus srdca.

Naša farma sa venuje pestovaniu a výrobe produktov z cannabis sativa (z konopy siatej - technickej). Konope pestujeme v srdci Liptova, v čistej prírode pod tatranskými horami. V minulosti bola súčasťou takmer každej domácnosti. Produkty z konope, určené na konzumáciu, sa zásadne vyrábajú z konopy siatej a nie z rastlín marihuana, ktorá slúži výhradne na vedecké účely. Snažíme sa robiť osvetu medzi ľuďmi a vzdelávať verejnosť o širokom využití konope na pomoc pri rôznych ťažkostiach organizmu.