Maria Treben Naturprodukte GmbH

Recept na švédske kvapky sa našiel po smrti slávneho švédskeho lekára, rektora lekárskej fakulty doktora Samsta medzi jeho spismi. Doktor Samst nešťastne zomrel vo veku 104 rokov keď spadol zo svojho koňa.

Švédske kvapky znovu ožili vďaka slávnej rakúskej bylinkárke Márií Treben, ktorá príbeh ako sa stretla so švédskymi kvapkami popísala v jednej z jej kníh :

Ako mladá ťažko chorá žena som priśla do Muhlviertelu neďaleko Lembachu. Bola som vyhnankyňou zo sudetonemeckého kraja a v bavorskom tábore som ochorela na brušný týfus po otrave mäsom, ku ktorému sa pripojila žltačka a nepriechodnosť čriev. Vyše pol roka som ležala v nemocnici. Keď nás muž presťahoval do Rakúska, mňa, dieťa, a naše matky, sotva som stála na nohách. V noci sa dostavili bolesti, ktoré mnou prenikali ako meč. V takýchto chvíľach som nemohla ani sedieť ani ležať, ani ísť, ani stáť. Súčasne osom kŕčovito vracala a mala hnačky. Bola som bezmocným ľudským klbkom. Lekár zistil, že sú to následky týfusu, ktoré ma budú sužovať ešte dlhé roky. Jedného dňa mi priniesla akási neznáma pani malú fľaštičku tmavohnedej , silno voňajúcej kvapaliny., Dozvedela sa o mojej chorobe a chcela mi pomôcť. Švédske byliny totiž aj jej pomohli z ťažkej choroby. Priniesla aj odpis Starého rukopisu ktorý v 46 bode vysvetľoval, ktoré choroby tieto kvapky liečia. Recept pochádzal z pozostalosti slávneho švédskeho lekára. Ako sa v ńom písalo, všetci členovia rodiny sa dožili vysokého veku. Švédske kvapky liečia podľa 43. bodu rukopisu aj morové vredy a hrče, aj keby sa nachádzali na krku. Najprv som postavila kvapky do domácej lekárničky. Jednoducho som neverila, že mi tieto jednoduché kvapky môžu navrátiť zdravie, keď mi nevie pomôcť ani lekár. Čoskoro som však zistila opak. Sedela som práve pri veľkom koši prezretých hrušiek ktoré bolo treba rýchlo spracovať, keď ma zachvátil nový záchvat. Predtým mi povedali, že kvapky možno užívať nielen vnútorne, ale aj zvonku na obklad. Neuvažovala som dlho a priložila som si vatu navlhčenú niekoľkými kvapkami na brucho. Prekryla som junylónovým vreckom, na to všetko som si natiahla podväzkový pás a sadla opäť k práci. Telom mi prenikol čudesne príjemný pocit tepla a zrazu mi bolo, ako keby niekto kývnutím ruky vyhnal z môjho tela všetky choroby. Chorobu akoby bolo odvialo, nový záchvat sa už nikdy nevrátil.