Masážne a vlasové kefy - Dr. Jentschura

Prirodzene krásna a pevná pokožka pomocou kefky na telo

Pravidelné čistenie tela nielen zaisťuje hladkú a závideniahodnú pokožku, ale podporuje aj prúdenie lymfy a tým aj čistenie tela zvnútra!

Úžasná starostlivosť o telo s veľkým účinkom

Suché čistenie pokožky kefou je prirodzenou detoxikačnou a anti-agingovou starostlivosťou o pokožku súčasne!

Je to zvlášť viditeľné v spojivovom tkanive. Čistenie tela je obzvlášť vhodné na celulitídu, strie alebo upchaté póry. Jemný peelingový efekt štetín podporuje prekrvenie pokožky, aktivuje lymfatický systém a uvoľňuje odumreté bunky pokožky. To zaisťuje hladkú a žiarivú farbu pleti.

Zdravá pokožka čistí telo udržateľným spôsobom

Naša pokožka rýchlo vysiela varovné signály, keď je organizmus prekyslený. Lupiny, zrohovatená pokožka alebo silné potenie môžu byť známkou toho, že niečo narúša organizmus alebo že sú preťažené iné systémy (napr. obličky alebo pečeň).

Naša pokožka, ako náš najväčší orgán, významne prispieva k vylučovaniu kyselín, ako je kyselina mravčia, kyselina mliečna alebo kyselina močová. Protagonistami sú tu potné a mazové žľazy. Vylučujú látky rozpustné vo vode a v tukoch, ktoré boli predtým odfiltrované v našej lymfatickej „čističke odpadových vôd“.

Lymfatický systém našej „čističky odpadových vôd“

Masáže kefami Jentschura využívajú vylučovaciu funkciu pokožky a zohľadňujú smer prúdenia lymfy.

Náš lymfatický systém funguje ako čistička odpadových vôd v tele. Všetko, čo bunka už nepotrebuje a opäť vylučuje, končí v lymfe a potom sa zlikviduje prostredníctvom našich vylučovacích orgánov (obličky, pečeň, pokožka).

Lymfa funguje aj pod prísnym mandátom imunitného systému. Pretože sa v ňom prepravujú biele krvinky, ktoré zachytávajú votrelcov a patogény v tele. S týmito sa potom bojuje v lymfatických uzlinách a opäť sa vylučujú.

Suché kefovanie

Každý, kto má problémy s ranným vstávaním z postele alebo potrebuje ďalší posilňovač energie, bude mať prospech zo suchého kefovania. Pred sprchou sa aktivuje krvný obeh a ten sa uvedie do činnosti. To zaisťuje pohodlne teplé nohy a ruky, najmä v zime, a prebúdza náladu.

Tip: Na prirodzený a trvalý peeling si vyčistite pokožku a potom všetky uvoľnené častice pokožky umyte.

Mokré kefovanie

Kefovanie počas alkalického kúpeľa alebo kúpeľa nôh s MeineBase pri pH 8,5 tiež podporuje pokožku v jej eliminačnej funkcii. Telo si kefujte intenzívne každých 15 minút.

Použitie v smere prietoku lymfy

Smer kefovania je dôležitý pre všetky aplikácie kefy! Toto vždy prebieha v smere eliminácie, to znamená v smere „odvodnenia“.

Vyhýbajte sa namáhaným, začervenaným alebo citlivým oblastiam pokožky. Kefovanie by sa tiež nemalo robiť na porušenú pokožku alebo na ružienku alebo akné.

Tip: Masáž pokožky hlavy profesionálnou kefkou na vlasy Jentschura je nevyhnutným prvým krokom pri používaní SkalPuro. Pripravujú pokožku hlavy na hĺbkové čistenie pomocou alkalického gélu na pokožku hlavy.

Zdroj: p-jentschura.com