Masážne oleje a balzamy - Webber Naturals

Na čo slúžia masážne oleje?

Masážne oleje sú výrobky, ktoré nám pomáhajú ľahšie vykonávať masáž, pretože okrem toho, že našim rukám pomáhajú ľahšie sa kĺzať, tiež hydratujú a ošetria pokožku a tiež nám umožňujú výber z veľkého zoznamu aróm a esencií, ktoré podporujú určité vnemy a pomáhajú upokojiť choroby tela alebo nálady. Masážne oleje sú veľkým pomocníkom po všetkých stránkach.

Výhody masážnych olejov

Výhody, ktoré nám oleje poskytujú pri masážach, spočívajú v tom, že vďaka dotyku nám umožňuje lepšie vykonávať masáže, okrem iného prechádzať cez vône, ktoré prenáša, a pocity, ktoré poskytujú.

Uľahčujú pohyb

Bolo by takmer nemožné vykonať masáž suchými rukami, rovnako ako je ťažké vykonať ich pomocou bežného zvlhčovača, pretože dotyk nie je nikdy rovnaký ako pri olejoch. Preto vieme, že nič nepomáha rukám kĺzať po pokožke rovnakým spôsobom, ako to býva pri olejoch pri masážach.

Aromatizovať

Každý éterický olej má inú arómu a každý z nich nám pomáha spôsobiť určité vnemy v tele. V závislosti od každého prípadu nám môže pomôcť relaxovať, uvoľniť stres, motivovať nás, byť šťastnejší, zlepšiť si sebaúctu. V prípade, že arómy sú príliš silné alebo osoba podstupujúca masáž je veľmi citlivá na určité arómy, existuje možnosť pripraviť zmes éterického oleja zvoleného s neutrálnym alebo prírodným olejom, ktorý zníži vôňu a intenzitu, a tým masáž bude pohodlnejšia a príjemnejšia.

Oleje zmierňujú bolesť a napätie

Masáže s olejmi nám pomáhajú nielen uvoľniť osobu, ktorá ju prijíma, ale slúžia aj na zmiernenie určitých bolestí. A to je to, že väčšina masáží sa vykonáva v oblastiach, ako sú krk, chrbát alebo nohy, oblasti, ktoré trpia chorobami z dôvodu športových úrazov, nesprávneho držania tela pri chôdzi alebo nesprávneho držania tela pri spánku či práci. Masáže pomocou olejov nám pomáhajú tieto napätia eliminovať a telu prinavrátiť predchádzajúce zdravie.

Veľké výhody za nízke ceny

Ďalšou z veľkých výhod, ktoré majú masážne oleje v porovnaní s inými výrobkami, je skutočnosť, že sú skutočne ekonomické. Okrem toho, že sú prírodné a má veľa vlastností, je to produkt, ktorý je možné kúpiť za skutočne rozumné ceny.

Oleje pokožku ošetrujú a vyživujú

Okrem dosiahnutia trvalých a efektívnych výhod vďaka svalovej masáži pomocou olejov nám tiež umožňujú vychutnať si pocit hydratácie a hebkosti našej pokožky, ktorý zostáva dlho. Okrem toho, že tento olej zvlhčuje, pomáha eliminovať jazvy na pokožke, redukovať strie a liečiť ekzémy, ktoré sa často objavujú v dôsledku dermatitídy alebo iných problémov spôsobených pokožkou.

Zdroj: icohs.edu