Mastné vlasy - BIOTA Botanical Laboratories GmbH

Zdravé vlasy produkujú určité množstvo mazu alebo oleja ako prostriedok na hydratáciu pokožky hlavy a ochranu vlasov. Množstvo vyprodukovaného oleja sa líši v závislosti od typu vlasov, vašich hygienických návykov a ďalších faktorov životného štýlu.

Niekedy sa tento olej môže hromadiť na vlasoch, najmä pri korienkoch. Vlasy tak získajú efektný vzhľad, ktorý podľa niektorých ľudí vyzerá špinavo.

Príčiny vzniku mastných vlasov

Olej vo vlasoch je súčasťou obranného systému vášho tela pre citlivé vlasy na pokožke hlavy.

Tento olej sa mieša s potom a špinou a pokrýva pokožku hlavy a niekedy aj hornú časť hlavy. Je to normálne a vo väčšine prípadov nevyhnutné.

Správna hygiena vlasov pri častom a kvalitnom umývaní pokožky hlavy šampónom čistí od mazu a dodáva vlasom pestovaný vzhľad.

Ale niektoré typy vlasov sú náchylné na hromadenie mazu. Olej sa môže hromadiť na viditeľnej úrovni za menej ako 24 hodín. Mastné vlasy môže niekedy spôsobiť intenzívne cvičenie, nadmerné používanie vlasových výrobkov alebo dokonca prechádzka po vonku s nadmernou vlhkosťou alebo teplom.

Nadmerné umývanie

Jednou z trochu neočakávaných príčin mastných vlasov je ich nadmerné umývanie. Máte pravdu, je možné si vlasy umývať príliš často.

Zakaždým, keď si vlasy umyjete šampónom, pošle to pokožke hlavy signál, aby produkovali viac mazu. Ak si vlasy umývate príliš často, vaša pokožka hlavy dostane správu, že to musí byť v procese nadmernej výroby oleja.

To môže mať za následok mastné nahromadenie na pokožke hlavy.

Typ vlasov

Rovné vlasy sú obzvlášť náchylné na hromadenie mazu.

Je to preto, že samotný vlas nemá žiadnu textúru, takže olej kĺže priamo po vlasovej časti a zhromažďuje sa po celej hlave. Taktiež zviditeľní olej vo vlasoch, ktoré visia priamo dole.

Produkty

Ďalšou príčinou mastných vlasov je typ výrobkov, ktoré používate.

Kožný maz je druh oleja, čo znamená, že jeho obyčajné umytie vodou ho neodstráni. Opláchnutie vlasov iba vodou alebo vynechanie šampónu a použitie iba kondicionéra môžu spôsobiť hromadenie oleja.

Aj keď to nemusí byť ľahké, keď olej vysušíte, objaví sa mastný opäť len o pár hodín neskôr.

Je to tak preto, lebo iba niektoré zložky obsiahnuté vo väčšine šampónov môžu štiepiť olej, ktorý sa hromadí na vlasoch.

Šampón pre mastné vlasy

Existujú špeciálne šampóny, ktoré obzvlášť dobre čistia vlasy od mazu. Po rozpustení nadbytočného kožného mazu si všimnete, že vaše vlasy zostanú dlhšie svieže, čisté a bez oleja. 

Bioxsine šampón na mastné vlasy - vďaka obsahu rastlinných zložiek a BIOCOMPLEX 11 je účinný proti vypadávaniu vlasov, posilňuje a revitalizuje vlasové korienky, zlepšuje prekrvenie vlasových korienkov, reguluje tvorbu kožného mazu a zabezpečuje vstrebávanie obsiahnutých výživných látok.

Zdroj: healthline.com