Nadváha a chudnutie - ADVANCE nutraceutics

Rýchle info
KetoSlimKetoSlim

KetoSlim

Momentálne nedostupné
22,50 €

Ako schudnúť je pre mnohých ľudí jednou z najnaliehavejších otázok týkajúcich sa zdravia.

Ľudia priberajú na váhe tým, že spotrebúvajú viac energie ako spaľujú, a tak môžu spotrebovať menej kalórií alebo energie. Rolu však zohrávajú aj iné faktory, ako sú genetické faktory, metabolizmus, hormóny, druh jedla, typ vášho tela a životný štýl.

Obezita a nadváha postihuje viac ako 1,5 milióna ľudí na Slovensku. Každý rok zomrie na komplikácie súvisiace s nadváhou najmenej 2,8 milióna ľudí a odborníci v oblasti zdravia na celom svete teraz považujú obezitu za epidémiu.

Zdravotné riziká nadváhy zahŕňajú

  • vyššie riziko cukrovky
  • mŕtvicu
  • niektoré druhy rakoviny

Prečo schudnúť?

Existuje veľa dôvodov na chudnutie:

Dôvera a telesný vzhľad: ľudia s nadváhou alebo obezitou sa väčšinou cítia nepríjemne.
Celkové zdravie: udržiavanie primeranej hmotnosti môže pomôcť zvýšiť celkové zdravie a predchádzať chorobám, ako je cukrovka 2. typu.
Špecifické podmienky: napríklad príznaky spánkovej apnoe alebo cukrovky typu 2 sa môžu zlepšiť alebo zmiznúť, keď človek stratí nadváhu.
Cvičenie: programy na chudnutie, ktorý zahŕňajú cvičenie, pomáhajú človeku, aby sa cítil lepšie, mal viac energie a výdrže
Športové súťaže: v niektorých športoch, napríklad v boxe, sa jednotlivec snaží kontrolovať svoju hmotnosť, aby mohol zostať v existujúcej váhovej kategórii.
Plodnosť: liečba plodnosti sa zdá byť účinnejšia u žien s obezitou a syndrómom polycystických ovárií (PCOS), ak pred liečbou schudnú.

Výživové doplnky

Neera od Madal Bal je prírodná detoxikačná a revitalizačná kúra, ktorá v tele obnovuje optimálne zdravie. V kombinácii s kajenským korením a citrónovou šťavou Vám pomôže pri znižovaní nadváhy.

5 dňová proteínová diéta na chudnutie od Good Nature funguje na princípe ketózy, teda chudnutie bez hladovania. Odbúravanie tukov počas ketózy produkuje ketóny (dajú sa zmerať aj v moči), ktoré v mozgu účinne tlmia pocit hladu a navodzujú pocity dobrej nálady a energie.

Jablčný ocot od Now Foods prispieva k zmierneniu chuti do jedla a navyše podporuje matabolizmus a trávenie. Energia získaná z jedla sa pomocou jablčného octu využije a neuskladní sa vo forme tuku.

Dobre vyvážená strava so správnym množstvom vlákniny stimuluje riadne vylučovanie nestrávených zvyškov potravy z nášho organizmu. To je dôležité najmä z toho dôvodu, aby organizmus fungoval efektívne a vstrebal z potravy všetky potrebné živiny. Psyllium pomáha odstraňovať toxické látky z vášho tela a zabraňuje tak ich príliš dlhému zotvávaniu v črevách.

Zmeny životného štýlu

Obmedzenie stresu a pohyb na čerstvom vzduchu sú aktivity, ktoré zásadným spôsobom ovplyvňujú kvalitu metabolizmu a teda aj ukladania tukov v organizme. Pri nadmernom psychickom napätí telo reaguje podobne ako pri akejkoľvek hrozbe a začne si vytvárať zásoby energie (ukladá tuk). 

V kombinácii s nedostatkom fyzickej záťaže sa tento efekt znásobí, takže aj z minimálneho objemu prijatých potravín môže byť nadváha. Kľúčovým faktorom je aj príjem dostatočného množstva vlákniny, ktorá upravuje trávenie a hlavne zabezpečí zdravý pohyb čriev, čo pomôže k odstráneniu odbúraných tukov. 


Pre prevenciu nadváhy je dobré dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel

  • Hýbať sa, hýbať sa, hýbať sa... v práci vynechať výťah, na presun v rámci blízkeho okolia použiť bicykel alebo chôdzu namiesto auta, cielene plánovať šport alebo aspoň pobyt na čerstvom vzduchu, v rámci možností vykonávať aspoň jednoduché manuálne práce, v ideálnom prípade v záhrade alebo na čerstvom vzduchu.
  • Harmonický partnerský život - nezhody v partnerských alebo manželských vzťahoch sú častou príčinou porúch príjmu potravy alebo nedostatkov v metabolizme. Naopak kvalitný sexuálny život v stabilnom vzťahu spáli množstvo kalórií.
  • Odpočinok je práca ako každá iná - rovnako ako bežne plánujeme obchodné stretnutia alebo akékoľvek iné aktivity, cielene treba plánovať aj relax a termín samozrejme dodržať!!