Obklady a zábaly

Bylinkový zábal

Pre čisté pôžitkárske potešenie nič neprekoná bylinný zábal tela. Stále viac ľudí objavuje výhody toho, že sú balení v teplých, vlhkých, bylinkovo ​​voňajúcich zábaloch, či už v kúpeľoch alebo v pokoji svojich domovov. Táto bylinná kúra tonizuje telo a upokojuje myseľ.

Záujem o zdravie vedie mnohých v poslednej dobe k vyskúšaniu bylinného zábalu tela, ale táto „nová“ starostlivosť o telo a pokožku je staršia ako egyptskí faraóni. Pred tisíckami rokov si Egypťania známi svojimi schopnosťami v medicíne, parfumérii, farmakológii a balzamovaní mimoriadne uvedomovali dôležitosť zdravia a hygieny. Bohatí Egypťania sa tešili pravidelnému rozmaznávaniu v kúpeľoch, pre svoje prirodzené upokojujúce a hydratačné vlastnosti často používali mlieko a med. Listy papyrusu, navlhčené bylinkovou vodou, slúžili ako upokojujúce a liečivé obklady. Tkaniny namočené v aromatických tekutinách hrali významnú úlohu v mnohých aspektoch každodenného života vrátane pôrodu, náboženských obradov a prípravy mŕtvol na pohreb.

Dnes môžu telové zábaly slúžiť na rôzne účely. Mnoho klientov sa teší z invázie zavinovania na konci pôstneho obdobia. Zmena zdravého životného štýlu, ako napríklad vzdanie sa fajčenia, alkoholu alebo nezdravých jedál, si vyžaduje upokojujúci zábal, ktorý posilňuje pocity zvyšovania pohody.

Mnoho ľudí poteší zistenie, že jemný zábalový tlak zanecháva pokožku pevnejšiu a vyzerá mladšie. Pomáha zmierňovať pocity, ktoré pri chudnutí vedú k ochabnutiu pokožky.

Kombinujte bylinky tak, aby vám vyhovovali; či už relaxačný alebo stimulujúci, akýkoľvek zábal tela je vynikajúcim regeneračným zážitkom.

Zásaditý zábal

Koža ako náš najväčší orgán významne prispieva k odstraňovaniu kyselín a znečisťujúcich látok z nášho tela prostredníctvom potných a mazových žliaz. Pri naturopatii sa naše nohy považujú za „pomocné obličky“, pretože na chodidlách nôh je obzvlášť veľké množstvo potných žliaz.

Funkčná bielizeň namočená v zásaditom roztoku je založená na princípe vyrovnania koncentrácie: pri dlhodobom používaní (najlepšie niekoľko hodín) pôsobia zábaly ako rozdiel „v hodnote pH“ ako „kyslý magnet“ - jednak alkalický zábal, na druhej strane kyslý vylučovací film na pokožke, ktorý jemne vytiahne kyslosť z tela, aby mohol organizmus lepšie fungovať. V závislosti od oblasti použitia možno zábal obmedziť lokálne. Zásaditý zábal na šiju a priedušky pomáha napríklad spoľahlivo a rýchlo pri svalovom napätí a dýchacích problémoch.

Zdroj: motherearthliving.com, p-jentschura.com