Poškodené vlasy - ADVANCE nutraceutics

Aj keď urobíte veľa preventívnych opatrení - napríklad prestávka od tepelného upravovania vlasov, pravidelné používanie masiek na vlasy a predĺženie času medzi farbením vlasov - v určitom okamihu môžu vaše vlasy vykazovať známky poškodenia. Niektorí z najnepravdepodobnejších vinníkov poškodenia vlasov (napríklad nosenie vlasov v tzv. chvoste a stresujúce životné udalosti) si môžu vyžiadať vážnu daň.

Ak si všimnete, že vašim vlasom chýba lesk, vlhkosť alebo hustota, je ten pravý čas diagnostikovať problém a pracovať na jeho riešení.

V prípade vlasov, ktoré sú v počiatočných štádiách poškodenia, môžu metódy úpravy vlasov vyhladiť vlasové folikuly, čo potom môže pomôcť napraviť vzhľad poškodených vlasov.

Rozštiepené konce

Na zistenie, či máte rozštiepené končeky nepotrebujete mikroskop. Niekoľko výstražných znamení môže pomôcť poukázať na problém. Že existuje problém viete podľa toho, keď je koniec vlasového prameňa rozdelený na dve alebo viac častí alebo ak je chĺpok vlasu drsný kvôli malým mikročipom. Navyše sa budú vlasy oveľa viac zamotávať s rozštiepenými končekmi.

V takom prípade je podstrihnutie vlasov naozaj tou najlepšou radou na odstránenie rozštiepených končekov. Navrhuje sa, aby ste si vlasy podstrihávali aspoň každé dva mesiace.

Použitie kondicionéra, ktorý obsahuje lubrikačné a antistatické látky pomáha premazávať vlasové kutikuly a pomáha zabrániť tomu, aby vlasy absorbovali príliš veľa vody.

Na rozštiepené končeky je tiež ideálne použiť Kondicionér Keratín hair coplex. Ide o revitalizačné SOS pre Vaše vlasy, ktoré obsahuje panthenol (ktorý obnovuje štruktúru, posilňuje a regeneruje vlasy) a keratín (ktorý zamedzuje našuchoreniu a rozstrapkaniu končekov). Šampón Keratín hair complex je zas kozmetický prípravok na suché, zničené, poškodené, nelesknúce sa a vypadávajúce vlasy s rozšiepenými končekmi.

S rozstrapkanými a poškodenými končekmi vlasov si hravo poradí 100% Squalane od Saloos naturcosmetic.

Farbenie vlasov

Ani prestávka od farbenia a odstraňovania farby vám nevráti roky dlhodobého farbenia vlasov - musíte počkať, kým farba vyrastie, aby ste sa úplne zbavili poškodenia. Existuje však dobrý spôsob, ako zabezpečiť, aby vaša farba spôsobila čo najmenšie škody. Použite Minerálny vlasový kondicionér pre farbené vlasy, ktorý navracia vlasom zdravý vzhľad a lesk. 

Chemické poškodenie

Chemické ošetrenie, ako napríklad relaxačné a trvalé prostriedky, poškodzuje vlasy, čo môže viesť k ich lámaniu. Vaša najlepšia obrana? Prevencia - akonáhle je vlasové vlákno narušené, nemožno ho fixovať ani vyliečiť. Cieľom je najskôr zabrániť ďalšiemu poškodeniu úpravou návykov pri strihaní vlasov, ktoré spôsobil problém a implementáciu postupov, ktoré podporujú zdravie a výživu vlasových vlákien. Druhým cieľom je dodržiavanie týždennej rutinnej hĺbkovej liečby dôsledne po dobu štyroch až šiestich týždňov.

Ideálna na to je Krémová henna Posilňujúca, ktorá podporuje rast zdravých a silných vlasov, prebúdza "spiace" vlasové cibuľky, poskytuje úplnú regeneráciu vlasov, dodáva vlasom lesk, objem a životnú energiu, intenzívne vyživuje. 

Hustý šampón babičky Agáty je šampón, základ ktorého tvorí rozmrznutá voda, vytvára veľmi jemný základ pre umývanie výťažok z bylín, biely med a lopúchový olej hydratujú a vyživujú oslabené vlasy, spevňujú a stimulujú ich rast. Aktívne výživné látky v tomto šampóne zabezpečujú Vašim vlasom komplexnú starostlivosť: pevnosť, silu a podporu rastu.

Arganový olej od Advance podporuje výživu vlasov od korienkov ku končekom, zároveň tiež podporuje vitalitu a pomáha navracať vlasom ich prirodzený lesk. Arganový olej od spoločnosti Saloos, Rakytníkový olej alebo Olej z pšeničných klíčkov môžete použiť ako zábal na suché, poškodené a lámavé vlasy.

Zdroj: allure.com, medicalnewstoday.com