Prekyslenie organizmu - NOW Foods

Zásaditá strava je založená na myšlienke, že nahradenie kyslých potravín alkalickými (zásaditými) potravinami môže zlepšiť vaše zdravie.

Navrhovatelia tejto stravy dokonca tvrdia, že môže pomôcť v boji proti závažným chorobám, ako je rakovina.

Predpokladom zásaditej stravy je, že môže zmeniť hodnotu pH - meranie kyslosti alebo zásaditosti - vášho tela.

Váš metabolizmus - premena jedla na energiu - je niekedy porovnávaný s ohňom. Obidve zahŕňajú chemickú reakciu, ktorá rozkladá pevnú hmotu. Chemické reakcie vo vašom tele sa však vyskytujú pomaly a kontrolovaným spôsobom.

Keď veci horia, zvyšky popola zostanú pozadu. Podobne aj potraviny, ktoré jete, zanechávajú zvyšky popola známe ako metabolický odpad.

Tento metabolický odpad môže byť zásaditý, neutrálny alebo kyslý, pričom metabolický odpad môže priamo ovplyvniť kyslosť vášho tela.

Inými slovami, ak budete jesť potraviny, ktoré zanechávajú kyslý odpad, vaša krv bude kyslejšia. Ak budete jesť potraviny, ktoré zanechávajú zásaditý odpad, vaša krv sa stáva zásaditejšou.

Podľa hypotézy kyslého odpadu sa predpokladá, že kyslý odpad vás robí náchylným na choroby, zatiaľ čo alkalický odpad sa považuje za ochranný.

Výberom zásaditejších potravín by ste mali byť schopní svoje telo „alkalizovať“ a tak zlepšiť svoje zdravie.

Zložky potravín, ktoré zanechávajú kyslý odpad zahŕňajú bielkoviny, fosfáty a síru, zatiaľ čo alkalické zložky zahŕňajú vápnik, horčík a draslík.

Kyslé, zásadité alebo neutrálne potraviny

Druhy potravín, ktoré jete, ovplyvňujú hladinu pH vášho tela. Konzumácia príliš kyslých potravín môže mať negatívny vplyv na Vaše celkové zdravie. Na druhej strane konzumácia zásaditých potravín má tendenciu vyvážiť váš systém na správnu hodnotu pH.

Každá skupina má svoje hodnoty pH, ktoré sa pohybujú od 0 do 14:

kyslé - hodnotu pH majú 0,0 - 6,9 a patrí sem mäso, hydina, ryby, mliečne výrobky, vajcia, obilniny, alkohol
neutrálne - hodnotu pH majú 7,0 a patria sem prírodné tuky, škroby a cukry
zásadité - hodnotu pH majú 7,1 - 14,00 a patrí sem ovocie, orechy, strukoviny a zelenina

Je dôležité si uvedomiť, že pH sa vo Vašom tele veľmi líši. Zatiaľ čo niektoré časti sú kyslé, iné sú zas zásadité - nie je stanovená žiadna hladina.

Váš žalúdok je naplnený kyselinou chlorovodíkovou a jej pH je 2 až 3,5, čo znamená, že je vysoko kyslý. Táto kyslosť je nevyhnutná na rozklad potravín.

Na druhej strane ľudská krv je vždy mierne zásaditá a jej pH je 7,36–7,44. Ak vaše pH krvi klesne z normálneho rozsahu, môže mať fatálne následky, ak sa nelieči. 

Ako môžete alkalizovať svoje telo?

Zvyknite si do všetkých šalátov, džúsov, čajov pridávať citróny. Začnite svoj deň teplou vodou a s citrónom.

Spočiatku to nie je ľahké, ale obmedzte príjem kávy a striedajte ju s bylinkovými čajmi, ako je mäta, citrónová tráva a zelený čaj, vynikajúce sú aj čerstvé lístky mäty.

Zavádzajte do svojej stravy jednoduché zelené zeleninové šťavy alebo smoothies - potočnica, kel, jablko, uhorka, bazalka a voda je vynikajúca zelená alkalizujúca šťava, ktorá vám pomôže začať. Ak zo svojej stravy nechcete odstrániť mäso, hydinu a ryby, uistite sa, že je vyvážené alkalickými potravinami, ako sú špenát, avokádo, hrášok atď.

V prípade, že ste nevedeli, existuje veľa bylín a korenín, ktoré sa hodia do alkalickej kategórie, takže začnite experimentovať s feniklom, rascou, škoricou a koriandrom.

Pokiaľ ide o kyslé potraviny, mlieko je na prvom mieste zoznamu - so všetkými zdravými rastlinnými mliečnymi výrobkami dostupnými na trhu, ako sú sójové, kokosové, ryžové, mandľové a kešové mlieko, by sa mala uľahčiť jeho výmena! Vyskúšajte ich všetkých a zistite, ktorý z nich Vám najviac chutí.

Nepite vodu z vodovodu, pretože je plná mnohých škodlivých toxínov. Balená voda je samozrejme lepšou možnosťou, ale filtrovaná voda je ešte lepšia, takže by bolo vhodné investovať do domáceho Ionizátora vody IOVA TOP.

Vždy, keď je to možné, vyberajte si ekologické výrobky hovädzieho dobytka, hydiny a morských živočíchov, ktoré sa živia trávou, vo voľnom výbehu alebo v prírode.

Oslaďte si svoje jedlo prírodnými sladidlami ako je surový med alebo javorový sirup namiesto umelých sladidiel.

Výživové doplnky na prekyslený organizmus

Aby ste si zabezpečili zásadité pH vo svojom tele vyskúšajte pH Miracle Greens. Ide o alkalický zelený nápoj, ktorý spoľahlivo napomáha organizmu dostať presne to, čo potrebuje, pretože obsahuje viac než 40 druhov zeleniny, lístkov a klíčkov a viac ako 100 prírodných vitamínov, minerálov, aminokyselín a flavonoidov. Môžete si ho pridať do vyššie spomínanej zeleninovej šťavy či smoothie.

Omnimolekulárna "živá" potravina WurzelKraft dodá Vášmu vyčerpanému organizmu minerálne látky a životnú energiu. Od tej istej spoločnosti je tiež k dispozícii vynikajúci "preplachovač buniek", ktorý uvoľňuje škodliviny z tela. Ide o čaj 7x7 Kräuter Tee, ktorý obsahuje vyváženú zmes 49 bylín, semien, korienkov a kvetov, množstvo stopových prvkov a minerálnych látok - a to všetko v bio kvalite.

Zdravý štart do nového dňa Vám zabezpečí MorgenStund kaša, ktorá je zásadotvorná - bohatá na balastné látky - prirodzene bezlepková - bez cholesterolu - bez purinu - bez prídavných látok - ľahko stráviteľná - zasýti na dlhšiu dobu.

A pred spaním si doprajte zásadito-minerálny kúpeľ so soľou MeineBase, ktorá aktivuje vylučovanie kyselín, škodlivín a usadenín cez kožu - pomáha pri udržiavaní hygieny, odstraňuje nepríjemný pach tela - pomáha pri odstraňovaní opuchov, urýchľuje uzdravenie pri rôznych chorobách - slúži ako prevencia väčšiny chorôb - používa sa pri hygiene ústnej dutiny - výdatne pomáha pri liečení kožných problémov, obnovuje prirodzený proces samopremasťovania pokožky.