Problémy s pleťou
Biotín 10 000 mcg
ESI Aloe Vera čistá šťava s červeným pomarančom
DuoLife Collagen
Kolagén na kĺby s MSM, Glukozamínom, Chondroitínom a Kys. Hyalurónovou
BREAST EXTRA+ 30 CPS
Jód (jodid draselný)
Lipozomálny glutatión
Lipozomálny B-komplex Forte
Bio Moringa
DuoLife Telové maslo Collagen
Prettiness
Neem
Biotin 5 000 mcg
Vitamín C-1000 + Zinok Immune - 90 kapsúl
LAZIZAL® Advanced Face Lift Serum - vzorka
Makový olej
Kyselina Hyalurónová 100 mg
TINKTURKA - Púpava lekárska - koreň 100ml
Lipozomálny vitamín C 1000 mg + zinok 15 mg
Vitamín A+D 10 000/400 IU
Flexis pomaranč
TINKTURKA - Pýr plazivý - koreň 100ml
Kolagén 30 s biotínom
Neem Patra prášok
O zdravej strave a pravidelnom cvičení sa už dlho hovorí ako o spôsoboch, ktoré nám pomáhajú starať sa o svoje telá, aby sme žili šťastnejšie a dlhšie.
Ale to, čo jeme, má obrovský vplyv aj na stav našej pokožky. To znamená, že pohľad na našu pokožku nám môže povedať veľa o našom blahobyte - a práve to, čo by sme mali meniť, nielen preto, aby sme lepšie vyzerali, ale aby sme aj lepšie žili.
Odborníci na výživu a dermatológovia dokonca počítajú s tým, že môžu spozorovať niektoré nedostatky vitamínov alebo vážne choroby iba z indícií, ktoré sa prejavia na vašej pokožke. To, čo vkladáme do našich tiel a akékoľvek základné problémy, je možné spozorovať rôznymi spôsobmi. Naša pokožka je náš najväčší orgán. Niet pochýb o tom, že keď niečo nie je v poriadku s organizmom, prejaví sa to na pokožke.
Akné
Akné začína, keď sa póry v pokožke upchajú a už nemôžu odvádzať kožný maz (olej vyrobený z mazových žliaz, ktorý chráni a zvlhčuje pokožku.) Nahromadenie mazu spôsobí opuch okolitého vlasového folikulu.
Vlasové folikuly opuchnuté kožným mazom sa nazývajú komedóny. Ak kožný maz zostane pod pokožkou, komedóny vytvárajú biele hrčky, ktoré sa nazývajú biele bodky. Ak sa kožný maz dostane na povrch kože, komedóny vytvárajú tmavé hrčky, ktoré sa nazývajú čierne bodky. Toto čierne sfarbenie je dôsledkom stmavnutia mazu, keď je vystavený vzduchu. Nie je to kvôli špine. Biele bodky aj čierne bodky môžu zostať v pokožke dlho.
Baktérie nazývané Propionibacterium acnes (P. acnes), ktoré bežne žijú na vrchu kože, môžu preniknúť do upchatých pórov a infikovať maz. To spôsobí, že pokožka bude opuchnutá, červená a bolestivá.
Infikované mazové žľazy môžu prasknúť, uvoľňovať kožný maz a baktérie do okolitej kože a vytvárať ďalší zápal. V závažných prípadoch sa môžu v hlbších vrstvách kože vytvoriť väčšie uzliny a cysty.
Takmer všetky prípady sa dajú účinne liečiť. Cieľom liečby je liečiť existujúce lézie, zabrániť tvorbe nových lézií a zabrániť jazvám. K dispozícii sú rôzne lieky, ktoré kontrolujú jednu alebo viac základných príčin akné.
Vrásky
Na pokožke sa vytvárajú ryhy alebo záhyby, ktoré sa prejavujú ako prirodzená súčasť starnutia, najčastejšie na miestach tela vystavených slnku (t. j. tvár, krk, chrbát rúk).
Textúru pokožky určujú hlavne genetické faktory a typ pleti. Medzi faktory prostredia, ktoré podporujú vznik vrások v priebehu mnohých rokov, patrí rekreačné slnečné žiarenie a fajčenie. Starnutie ovplyvňuje epidermis aj dermu, čo vedie k progresívnej atrofii pokožky, laxnosti a tvorbe vrások.
Vrásky rozdelené do 2 kategórií sú jemné a hlboké čiary, a klasifikované ako atrofické, elastotické, expresívne a gravitačné. Každý typ sa vyvíja v špecifických oblastiach a vyznačuje sa zreteľnými kožnými zmenami.
Liečba zahrnuje lekárske ošetrenie (antioxidanty, tretinoín), kozmetické zákroky (výplne, injekcie botulotoxínu, chemický peeling) a chirurgické zákroky (laserová ablácia, dermabáza, rytmická chirurgia). Toto ošetrenie je vo všeobecnosti efektívnejšie pri jemných vráskach. Hlboké vrásky si vyžadujú agresívnejšie techniky, ako sú napríklad postupy plastickej chirurgie.
Kruhy pod očami
Ak ste si všimli tmavé kruhy pod očami a boli ste nútení tieto oblasti zakryť make-upom, vedzte, že tu máte nádej. Tmavé kruhy pod očami sú zvyčajne kombináciou malých zlomených vlásočníc z dôvodu veku, gravitácie a genetiky. Tmavé kruhy pod očami môžu byť tiež spojené s ťažkými vakmi pod očami, ktoré spôsobujú, že črty tváre vyzerajú staršie ako je váš skutočný vek. Namiesto maskovania Vám Bio Slivkový olej pomôže eliminovať problémy s kruhmi pod očami.
Upchaté póry
Nosné póry sú otvory do vlasových folikulov na pokožke. K týmto folikulom sú pripojené mazové žľazy. Tieto žľazy produkujú prírodný olej zvaný kožný maz, ktorý udržuje vašu pokožku hydratovanú. Aj keď sú póry nevyhnutnosťou pre zdravie vašej pokožky, môžu mať rôzne veľkosti. Nosné póry sú prirodzene väčšie ako póry, ktoré sa nachádzajú na iných častiach pokožky. Je to preto, že mazové žľazy pod nimi sú tiež väčšie. Taktiež máte väčšiu pravdepodobnosť rozšírenia pórov v nose, ak máte mastnú pleť. Zväčšené póry nosa sú tiež genetické. Bohužiaľ, nemôžete urobiť nič, aby ste doslova zmenšili veľké póry nosa. Existujú však spôsoby, ako môžete pomôcť, aby vyzerali menšie.
Starnutie
S vekom telo produkuje nižšie hladiny hormónov a hormóny strácajú schopnosť komunikovať správy. Táto nesprávna komunikácia, známa tiež ako nesprávna komunikácia hormónov, môže spôsobiť nerovnováhu v endokrinnom systéme a urýchliť proces starnutia. K nesprávnej komunikácii hormónov môže dôjsť, keď je telo neustále pod fyzickým a emocionálnym stresom.
Výsledky nesprávnej komunikácie hormónov sú:
- prebytočná krvná glukóza - ničí kolagén
- nadmerné voľné radikály - oxidačné poškodenie buniek
- zvýšenie inzulínovej rezistencie - telo nedokáže rozpoznať inzulín
- zvýšené hladiny kortizolu - stresový hormón, ktorý spôsobuje zvýšenie hladiny cukru v krvi
- imunitná funkcia a dlhovekosť
S vekom sa v tele zhoršuje imunitná odpoveď. Toto zhoršenie je okrem iného výsledkom nepretržitého vystavenia vírusom, baktériám, znečisteniu a jedlu. V strednom veku sa táto expozícia urýchľuje zvýšenou hladinou hormónov, ako je kortizol, a zníženou hladinou DHEA. Zníženie imunitnej odozvy súvisí aj s nadprodukciou zápalových cytokínov, vďaka čomu zápal najviac prispieva k starnutiu a chorobe. Z tohto dôvodu by sa malo uvažovať o protizápalovej strave.
Protizápalová strava - je nevyhnutná pre zdravie
Protizápalová strava pomôže predchádzať a zvrátiť oxidačné poškodenie spôsobené voľnými radikálmi na bunkovej úrovni a je nevyhnutné pre starnutie a celkové zdravie tela. Štúdie preukázali, že protizápalové potraviny a antioxidanty sú kľúčom k prevencii prirodzeného starnutia a chorôb.
Zdroj: www.healthline.com, www.mirror.co.uk