Prostata - Webber Naturals

Prostata je žľaza, ktorá je súčasťou mužského reprodukčného systému a ktorá je ovinutá okolo mužskej močovej trubice v blízkosti močového mechúra. Žľaza má veľkosť orecha a s pribúdajúcim vekom sa zväčšuje.

Bežné problémy s prostatou u mužov zahŕňajú

Benígnu hyperpláziu prostaty - znamená, že vaša prostata je zväčšená, ale nie je rakovinová. U starších mužov je to veľmi bežné. Zväčšená prostata môže veľmi sťažiť močenie alebo spôsobiť močenie po kvapkách. Možno budete cítiť potrebu močiť veľa a často v noci. 

Akútnu prostatitídu - zápal prostaty, ktorý sa zvyčajne začína náhle bakteriálnou infekciou. Môže spôsobiť horúčku, zimnicu alebo bolesť. Môže to bolieť, keď močíte, alebo môžete vidieť krv v moči. 

Chronickú prostatitídu - je infekcia, ktorá sa vracia znova a znova. Toto je zriedkavý problém, ktorý sa dá ťažko liečiť. Niekedy je potrebné dlhodobé užívanie antibiotík.

Rakovinu prostaty - je bežná u mužov nad 50 rokov a u mužov, ktorí jedia mastné jedlo a/alebo majú otca alebo brata s rakovinou prostaty.

Ako sa prejavujú problémy s prostatou?

 • močenie po kvapkách
 • bolesť alebo krvácanie počas močenia
 • časté močenie
 • krv v sperme alebo moči
 • častá bolesť alebo stuhnutosť v dolnej časti chrbta, bokoch, panvovej alebo rektálnej oblasti alebo na stehnách
 • inkontinencia moču (neschopnosť močiť)
 • bolestivá ejakulácia

Výživové doplnky pre zdravie prostaty

Mix extraktu Super prostata pomáha zabraňovať látkovej premene testosterónu na škodlivý hormón pre prostatu dihydrotestosterón. Tekvicový olej vyniká svojimi antioxidačnými účinkami na organizmus, močové ústrojenstvo a prostatu. Zinok prispieva k udržaniu normálnej hladiny testosterónu v krvi, podporuje funkčnosť imunitného systému a pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom. Paradajkový extrakt obsahuje látku, zvanú lykopén, najsilnejší známy antioxidant rastlinného pôvodu, ktorý má priaznivý vplyv aj na prostatu. 

Saw Palmetto je prírodný pomocník vyrobený z bylinných výťažkov podľa švajčiarskeho receptu, ktoré majú priaznivý vplyv na prostatu. Ľanový olej v ňom obsiahnutý pomáha metabolizmu lepšie pracovať a tým pádom sa usadzuje menej škodlivín a telo sa ich prirodzenou cestou zbavuje a extrakt z bobúľ Serenoa repens je používaný na podporu prostaty, tekvicový olej má silné antioxidačné účinky a priaznivo ovplyvňuje močové ústrojenstvo a prostatu.

Ako predchádzať problémom s prostatou?

 • zaraďte do jedálnička potraviny s vysokým obsahom zinku, vitamínov C a E, betakaroténu a flavonoidov
 • konzumujte viac strukovín, orechov, semien a najmenej 3 porcie týždenne rýb obsahujúcich omega-3 mastné kyseliny
 • ak je to možné znížte príjem mliečnych výrobkov a rafinovaných cukrov
 • znížte príjem kofeínových nápojov