Soľ do kúpeľa - Dr. Jentschura

Kúpeľ vo vani so soľou do kúpeľa podporuje relaxáciu a pohodu.

Soľ má širokú škálu výhod od antiseptických, detoxikačných, očistných až po množstvo prírodných liečivých vlastností. Minerál pôsobí v potravinách na vysušenie a konzerváciu, ale môže tiež pomôcť udržať vlhkosť v tele. Pri vlasových výrobkoch soľ pomáha pri budovaní textúry. V telových pílingoch pomáha pokožku odlupovať, hydratovať a čistiť. A v kúpeľoch s teplou vodou sa namočí soľ, ktorá nám pomôže uvoľniť telo i myseľ.

Ukázalo sa, že ponorenie tela do kúpeľa naplneného teplou vodou a soľou je jedným z najlepších spôsobov obnovy mysle po dlhom dni.

Tento zdraviu prospešný rituál upokojuje svaly, hydratuje pokožku, detoxikuje organizmus a zmierňuje vnútorné opuchy. Makro a stopové minerály, ktoré sa nachádzajú v soliach, sú potrebné pre naše zdravie a môžu sa v skutočnosti vstrebávať do krvi počas teplého kúpeľa, čo môže pomôcť vyrovnať rovnováhu celého tela.

Najlepšie verzie majú ďalšie výhody z prírodných zdrojov, ako sú éterické oleje a minerály zo zeme, ktoré môžu maximalizovať výsledky. Táto kúzelná kombinácia pracuje na synergickom vyliečení našich vnútorných chorôb a vyživovaní našich tiel. Či už hľadáme hodvábnejšiu pokožku, lepší spánok alebo malú detoxikáciu - kúpeľové soli môžu hrať v rámci našej každodennej rutiny takú prospešnú úlohu.

Tu je niekoľko našich obľúbených dôvodov, prečo začať používať kúpeľovú soľ:

Zvlhčuje pokožku

Namočenie do teplého soľného roztoku, hoci len raz týždenne po dobu 15-20 minút, ponúka veľké výhody v zmysle zlepšenia bariérovej funkcie pokožky, hydratácie pokožky a zmiernenia zápalu. Štúdie dokonca ukazujú, že ľudia trpiaci kožnými problémami, ako sú psoriáza alebo ekzémy, si môžu svoj stav zlepšiť pravidelným kúpaním sa v slanej vode. Minerály nachádzajúce sa v slanej vode tiež pôsobia na podporu mladšej a žiarivejšej pokožky zvnútra smerom von tým, že odstraňujú nečistoty z pokožky a vyrovnávajú hladinu vlhkosti pokožky.

Znižuje stres

Trávenie času namočením v teplom kúpeli so správnou koncentráciou kúpeľových solí môže pomôcť zvýšiť celkovú cirkuláciu v tele, čo zase prispieva k ďalšiemu uvoľneniu našich vnútorných systémov. Spolu s elimináciou stresu pomáhajú kúpeľové soli upokojiť naše svalové systémy a pomáhajú pri duševnom aj fyzickom omladení. Teplý kúpeľ je ideálny na to, aby nám pomohol relaxovať, keď sme v napätí alebo úzkosti.

Pomáha nespavosti

Výskum uvádza, že nespavosťou trpí až tretina dospelých Slovákov. Z hľadiska výživy môžu soľné kúpele hrať úlohu pri podpore lepších spánkových režimov. Kúpele so soľami bohatými na horčík umožňujú nášmu telu vstrebávať minerály cez pokožku, čo zase pomáha telu pri kvalitnom spánku.

Poskytuje dôležité liečivé vlastnosti

Štúdie ukazujú, že pravidelné kúpanie sa vo vode so soľou môže pôsobiť na podporu našej najoptimálnejšej úrovne biologických a bunkových funkcií. Tento rituál môže tiež pomôcť vnútornej hydratácii a zároveň doplniť elektrolyty v tele. Namočenie v slanom kúpeli tiež pomáha zlepšiť našu celkovú imunitu a vyrovnať hladinu alkalických kyselín. Tieto slané roztoky odstraňujú toxíny z krvi a majú intenzívne detoxikačné vlastnosti. Medzi ďalšie výhody patrí regulácia hladiny cukru v krvi, zlepšenie kardiovaskulárneho zdravia a podpora obehového a nervového systému.

Upokojuje bolesť

Namočenie do teplej vody s prídavkom solí do kúpeľa môže pomôcť zmierniť rôzne druhy bolesti znížením hmotnosti kĺbov a svalov. Tento akt tiež pomáha nášmu telu rýchlejšie sa uzdraviť po úraze alebo chirurgickom zákroku, pretože soľ ponúka výnimočné prírodné liečivé vlastnosti. Pri chronických bolestiach sa preukázalo, že výživné soľné kúpele sú vysoko účinné pri liečbe rôznych problémov vrátane reumatoidnej artritídy. Soľ bohatá na horčík môže pomôcť zmierniť svalové a menštruačné kŕče.