Srdce a krvný tlak - Výpredaj

Srdce bije počas priemerného života asi 2,5 miliardykrát, čím tlačí milióny galónov krvi do každej časti tela. Tento stály tok so sebou nesie kyslík, palivo, hormóny, ďalšie zlúčeniny a množstvo esenciálnych buniek. Tiež odvádza odpadové produkty metabolizmu. Keď sa srdce zastaví, základné funkcie zlyhajú, niektoré takmer okamžite.

Vzhľadom na nekonečné pracovné zaťaženie srdca je zázrak, že funguje tak dobre, tak dlho a u toľkých ľudí. Srdce môže však tiež zlyhať, kvôli zlej strave a nedostatku pohybu, fajčeniu, infekcii, vrodeným génom a ďalším príčinám.

Kľúčovým problémom je ateroskleróza „kôrnatenie tepien“. Ide o proces, pri ktorom steny ciev hrubnú a strácajú svoju pružnosť. Pokiaľ sa upchá cieva zásobujúca srdce, vzniká srdcový infarkt.

U mnohých ľudí sa vyvinie nejaká forma kardiovaskulárnych chorôb počas starnutia, ale našťastie nie u každého. Zmeny životného štýlu a výživové doplnky môžu potlačiť choroby poškodzujúce srdce, ako je vysoký krvný tlak alebo vysoký cholesterol, v zárodku skôr, ako spôsobia poškodenie. A rozmanitosť výživových doplnkov vám môže pomôcť pri podpore udržania zdravého srdca.

Výživové doplnky pre udržanie zdravého srdca

Orthomol cardio prispieva k silnému srdcu a zdravým cievam:

  • ochranou pred voľnými radikálmi
  • priaznivými účinkami na cievnu stenu
  • zábranou zhlukovania krvných doštičiek
  • znížením obsahu určitých tukov v krvi
  • zlepšením prietokových vlastností krvi
  • priaznivým pôsobením na srdcový rytmus
  • zvýšením tvorby energie v srdcovom svale.

Vitamín B12 (cobalamín), Koenzým Q10 a Hroznové jadierka majú priaznivé účinky na srdcovocievny systém. Extrakt z hroznových jadierok navyše znižuje krvný tlak a prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom a zabraňujú tak nadmernej tvorbe voľných radikálov, ktoré spôsobujú starnutie organizmu.

Obsah draslíka v krvi má vplyv na činnosť srdcového svalu, pretože pomáha regulovať jeho tep a prispieva k udržaniu normálneho krvného tlaku.

Rutín obsiahnutý v prírodných kvapkách Fe železo pomáha zlepšiť elasticitu ciev a zlepšiť cirkuláciu krvi, čím zároveň podporuje činnosť srdca a mozgu.

Výbornou prevenciu infarktu je Magnézium, ktorého nedostatok sa prejavuje búšením srdca alebo arytmiou.

Ako predchádzať srdcovým ochoreniam?

1. Pohybujte sa - Vaše srdce je sval a ako každý iný sval sa cvičením posilňuje tak sa posilňuje aj srdce. Prvým krokom je určenie vašej cieľovej srdcovej frekvencie, potom si nájdite aktivitu, ktorá vám vyhovuje a ktorú si z dlhodobého hľadiska udržíte.

2. Prestaňte fajčiť - je to síce ťažké, ale prestať s fajčením je dôležité, pretože je to jeden z dôvodov srdcových ochorení.

3. Schudnite - chudnutie je viac ako len strava a cvičenie. Je to osobná cesta, ktorá spočíva v nájdení toho, čo sa vám páči a čo vám vyhovuje.

4. Jedzte zdravé potraviny - losos a guacamole z avokáda sú plné zdravých tukov, ktoré sú pre srdce dobré.

5. Nezabudnite na čokoládu - dobrou správou je, že kvalitná čokoláda a víno prispievajú k zdraviu srdca. Zlou správou je, že ju treba konzumovať iba s mierou.

Víno a kakao (kľúčová zložka v čokoláde) obsahujú antioxidanty, ktoré zvyšujú dobrý cholesterol, znižujú zlý cholesterol a zlepšujú funkciu zrážania krvi.

6. Neprejedajte sa - aj keď táto rada platí predovšetkým počas sviatkov, keď sa úmrtia na infarkty prudko zvyšujú vďaka veľkému množstvu jedla a pokušeniam, platí to celoročne. Konzumácia veľkého množstva jedla naraz vedie k:

prenosu krvi zo srdca do zažívacieho traktu
rýchlejším a nepravidelným srdcovým rytmom, ktoré môžu viesť k srdcovému infarktu alebo srdcovému zlyhaniu

7. Nestresujte sa - existuje viac ako 1 400 biochemických reakcií na stres, vrátane zvýšenia krvného tlaku a rýchlejšej srdcovej frekvencie. Ak svoj stres nezvládnete, môže to spôsobiť väčší stres a uväzniť vás v stresovom cykle.