Starostlivosť o nohy - GEHWOL

Väčšina z nás je znepokojená pokožkou tváre, vlasmi a dokonca aj rukami. Napriek tomu existuje jedna vec, ktorú všeobecne ignorujeme alebo si ju nechávame ako poslednú, a to sú nohy.

Aplikujeme na telo veľa zdravých produktov a zvlhčovačov pokožky, ktoré ich chránia pred spálením a baktériami. Tieto prostriedky nanášame niekoľkokrát denne, pričom zanedbávame naše chodidlá. Ignorovanie starostlivosti o nohy nám môže spôsobiť niekoľko bolestivých následkov, napríklad popraskanú pokožku, nepríjemný zápach nôh, bakteriálnu alebo plesňovú infekciu a kurie oká.

Pre svoj štýlový vzhľad musíte nohy správne rozmaznávať a dodržiavať starostlivosť o nohy.

8 tipov na starostlivosť o nohy

1. Udržujte nohy čisté

Bakteriálne a plesňové choroby sú pre pokožku nôh postupne základné. Pretože sú vaše chodidlá na veľkú časť dňa pokryté ponožkami a topánkami, sú ľahko vystavené prachu alebo špine. Ak si neumývate pokožku medzi prstami na nohách dokonale, môžu vaše nohy infikovať baktérie a plesne. Pre starostlivosť o nohy je preto nesmierne dôležité, aby ste si nohy čistili a umývali raz denne, aby ste zabezpečili odstránenie nečistôt a potu.

2. Vysušte si nohy

Najznámejšou plesňovou infekciou nôh je noha športovca, ktorá môže spôsobiť svrbenie, odlupovanie kože, pálenie a v niektorých prípadoch aj bolestivé podráždenie. Plesňová infekcia sa vyskytuje vo vlhkej oblasti, ktorá sa nachádza na nohách. Udržiavanie suchých chodidiel, najmä v oblasti medzi prstami, po umytí je nevyhnutné, aby ste nezískali infekciu.

3. Zvlhčite svoje chodidlá

Neobmedzujte svoju hydratáciu iba na ruky a tvár, do svojho zoznamu pridajte aj starostlivosť o nohy. Absencia zvlhčenia zanecháva vaše nohy suché a popraskané. Popraskaná pokožka by potom mohla byť veľmi suchá a tvrdá, najmä na pätách. Potom sa oblasť môže zmeniť na magnet na prach a špinu, ktorý sa na ňu začne lepiť. Vaše popraskané päty vám nielen dodávajú zlý vzhľad, ale tiež spôsobujú bolesť. Takže sa uistite, že ste si po umytí každý deň naniesli poriadnu dávku zvlhčovača. 

4. Odstránenie zhrubnutej kože na nohách

Hydratácia mŕtvej kože vašich nôh nevyplní žiadnu potrebu. Je preto nevyhnutné, aby ste raz za mesiac odstránili odumretú vrstvu pokožky drhnutím. Na tento účel je možné použiť pemzu alebo lufu. Pomáha to tiež odstraňovať nečistoty a prach, ktoré sa lepia na stvrdnutú odumretú pokožku.

Pre najlepšiu starostlivosť o nohy si môžete pripraviť aj roztok cukru a olivového oleja s niekoľkými kvapkami mätového alebo čajovníkového oleja, ktorým si päty vydrhnete. Je to kvôli jeho antibakteriálnym vlastnostiam.

5. Príležitostne si chodidlá rozmaznávajte

Ak chcete pokožku zjemniť, môžete sa pokúsiť nechať nohy dvakrát mesačne v teplej vode 10-15 minút. Potom si nohy ľahko trite a dôkladne ich vysušte. Pre ďalšiu starostlivosť naneste studený krém bohatý na vitamín E. Ak sú vaše nohy infikované, môžete tiež použiť antibakteriálny krém.

Pre hydratačnú masku môžete pripraviť aj zmes roztlačeného banánu s citrónovou šťavou. Aplikujte túto zmes na celé nohy a umyte ju o 20 minút. Spolu s tým naneste hydratačný krém na nohy predtým, ako idete von alebo oddychovať. Zima odvádza vlhkosť z pokožky von, takže musíte udržiavať nohy hydratované pitím veľkého množstva vody.

6. Noste správne ponožky

Nosenie ponožiek chráni vaše nohy pred chladom. Ponožky tiež poskytujú ochranu pred UV žiarením.

7. Noste pohodlnú obuv

Nezabudnite na pohodlnú obuv, pretože napnutá pokožka vám môže spôsobiť kožné infekcie alebo boľavé miesta. Okrem toho sa vyhnite rutinnému noseniu vysokých podpätkov, pretože by to mohlo poškodiť tkanivá a šľachy vašich chodidiel.

8. Ak máte cukrovku, pravidelne choďte na kontrolu chodidiel

Cukrovka môže spôsobiť problémy s krvným obehom kvôli svojej schopnosti brániť malým žilám na nohách. Z dôvodu absencie správneho krvného obehu sa hojenie rán stáva zložitejším. Zraneniam nájdeným na nohách ľudí s cukrovkou sa musí venovať väčšia pozornosť ako jednotlivcom, ktorí cukrovku nemajú.