Telová kozmetika - DuoLife

Položte si otázku: Je vaša pokožka hladká a pevná? Žiari? Ak je odpoveď na niektorú z týchto otázok záporná, možno je na čase zvážiť ošetrenie tela. Či už použijete olejový extrakt alebo si urobíte masážny energizujúci píling, tieto upokojujúce kúry zabezpečia, že sa budete cítiť dobre. Navyše ponúkajú výhody v oblasti zdravia a krásy.

Výhody ošetrenia tela

Prvým krokom je vydrhnutie tela

Toto ošetrenie je predovšetkým o pílingu. Energicky si môžete vtierať od pliec po nohy zrnitú zmes, ktorá často obsahuje prísady ako prášok, soľ alebo kávová usadenina, ktoré zabezpečujú odlupovanie odumretej kože. Trenie tiež pomáha zlepšovať krvný obeh a zanecháva vo vás pocit energie. Väčšina telových pílingov končí krátkou masážou, ktorá zahŕňa zvlhčovacie oleje, maslá alebo krémy, ktoré môžu hlbšie preniknúť do pokožky po vykonaní pílingu.

TIP: Pred vykonaním pílingu sa vzdajte holenia, pretože píling môže podráždiť čerstvo oholenú pokožku. Ošetreniu sa úplne vyhnite, ak máte úpal alebo otvorené rany.

alebo použitie telovej masky

Rovnako ako maska ​​na tvár, aj maska ​​na telo je hustá pasta alebo krém vyrobený z minerálov, rastlín, ovocia a iných prírodných prvkov (napríklad íl alebo bahno), ktorá detoxikuje a spevňuje vašu pokožku tým, že odstraňuje nečistoty a absorbuje prebytočný olej. Nanáša sa hojne na celé telo a nechá sa zaschnúť asi 20 až 30 minút.

Maska, ktorú si vyberiete, môže obsahovať zložky určené na riešenie konkrétnych problémov; napríklad kofeín, ktorý môže zvýšiť krvný obeh a znížiť výskyt celulitídy, sa môže pridať do telovej masky. Alebo môže liečba obsahovať alfa-hydroxykyseliny, ktoré pomáhajú napraviť poškodenie slnkom a bojujú proti prejavom starnutia.

Druhým krokom je použitie telového oleja

Napriek svojmu názvu je telový olej skutočne ľahký, intenzívne vyživujúci a ochranný zvlhčovač. Nasiakne do horných vrstiev pokožky, aby sa okamžite zvýšila jej kvalita a celkový tón pleti. Najlepšie telové oleje sa získavajú z koreňov, plodov, kvetov a listov a neobsahujú nepríjemné minerálne oleje. Zložky ako šípkový olej, ricínový olej a nechtíkový olej sú nápomocné pre hojenie rán, majú regeneračné a protizápalové účinky a vylepšujú vzhľad pokožky. 

Zdroj: canyonranch.com