Vlasy a nechty - Alkaline Care

Problémy s vlasmi

Poruchy vlasov zahŕňajú celý rad problémov, ako je dermatitída, psoriáza, infekcie, vypadávanie vlasov či nadmerný rast vlasov. Rovnako ako existuje veľa porúch, existuje množstvo faktorov, ktoré vytvárajú alebo spôsobujú poruchy vlasov.

Genetika, hormonálne zmeny, choroby, nezdravé stravovacie návyky a niektoré lieky môžu ovplyvniť rast vašich vlasov. Z tohto dôvodu sa liečba líši od menších zmien v strave alebo šampóne po lieky na predpis, lokálne injekcie alebo dokonca po transplantáciu vlasov. Lekár diagnostikuje váš stav klinickým vyšetrením vzoriek vlasov, okrem vykonania krvného obrazu, skríningu štítnej žľazy a/alebo biopsie pokožky hlavy.

Problémy s nechtami

Poruchy nechtov, ako je rast húb, bakteriálne infekcie, nepravidelné štiepenie alebo abnormálna farba alebo textúra, sú relatívne časté. Je to hlavne preto, že nechty sú neustále vystavené rôznym vplyvom. Okrem toho máme tendenciu s nimi zle zaobchádzať. Tesné topánky, zlé držanie tela, nesprávne techniky pilnikovania nechtov, zlá hygiena, genetika a alergény môžu spôsobiť problémy s nechtami. Menšie problémy, ako sú zakrivenie nechtov, môžu mať väčšie následky, ak dôjde k infekcii.

Výživové doplnky pre udržanie zdravých vlasov a nechtov

Bioxsine sérum, Bioxsine šampón na suché vlasy, na mastné vlasy, proti lupinám a pre ženské dlhé vlasy sú vďaka obsahu rastlinných zložiek účinné proti vypadávaniu vlasov, posilňujú a revitalizujú vlasové korienky, zlepšujú prekrvenie vlasových korienkov, regulujú tvorbu kožného mazu a zabezpečujú vstrebávanie obsiahnutých výživných látok. 

"Posilňujúca" krémová henna dodáva vlasom životnú energiu, má okamžitý účinok a to v niekoľkých smeroch:

  • vyživuje, hydratuje a obnovuje vlasy, 
  • aktivuje vlasové cibuľky, 
  • podporuje rast zdravých a silných vlasov, 
  • oživuje vlasy, ktoré získavajú "salónnu" hladkosť a žiarivý lesk,
  • už po prvom použití získavajú Vaše vlasy zdravý lesk, pružnosť a upravený vzhľad od korienkov až k samotným končekom. 

Krém na ruky a nechty Dr. Nona z Mŕtveho mora je prípravok, ktorý má ochranné, vyživujúce a upokojujúce účinky. Vďaka svojmu zloženiu pôsobí antibakteriálne a utišujúco. Prináša úľavu pri mykózach nechtov.

Arganový olej podporuje regeneráciu a výživu nechtov aj nechtového lôžka a pri aplikácii na vlasy podporuje vitalitu, pomáha navracať im ich prirodzený lesk a výživuje ich od korienkov ku končekom.

Beauty Care je komplex prírodných látok na zlepšenie kvality vlasov a nechtov, pričom posilňuje rast, hustotu a lesk vlasov a podporuje rast a pevnosť nechtov.

Domáce prostriedky 

Všetko, čo budete potrebovať, aby ste sa cítili sviežo, je pár minút a hrsť ingrediencií, ktoré už môžu byť vo vašej špajzi alebo chladničke. Tieto jednoduché domáce prostriedky zlepšia zdravie vašich vlasov a nechtov - a pravdepodobne aj vašu náladu.

Lupiny

Lupiny sa vyskytujú, keď kožné bunky pokožky hlavy rýchlo rastú a odumreté kožné bunky sa hromadia a odlupujú sa v zhlukoch. Huba podobná kvasinkám nazývaná malassezia, ktorá sa prirodzene vyskytuje na pokožke hlavy, môže spôsobiť, že kožné bunky rastú rýchlejšie a prispievajú k stavu. Stylingové výrobky, stres a suché počasie môžu tiež spôsobiť lupiny alebo ich zhoršiť.

Tea tree olej alebo malaleukový olej z listov pôvodnej austrálskej rastliny má antiseptické a protiplesňové vlastnosti, ktoré pomáhajú. Šampóny s čajovníkovým olejom nájdete vo väčšine obchodov s drogériou. Alebo si môžete kúpiť čajovníkový olej a pridať niekoľko kvapiek na polievkovú lyžicu olivového, slnečnicového alebo iného oleja na varenie a pred použitím bežného šampónu votrieť do vlasov. Uistite sa, že olej vždy riedite, pretože príliš veľká aplikácia na pokožku môže spôsobiť podráždenie.

Ďalším domácim liekom na lupiny je zelený čaj. Výskum ukázal, že protizápalové vlastnosti zeleného čaju môžu upokojiť pokožku hlavy a spomaliť rast kožných buniek. Namočte dva vrecká zeleného čaju do jednej šálky horúcej vody. Akonáhle voda vychladne, vmasírujte čaj do pokožky hlavy, nechajte ho nasiaknuť až hodinu a opláchnite.

Krehké nechty

Potieranie nechtov olivovým alebo kokosovým olejom môže pomôcť hydratovať suché a krehké nechty. Najlepší čas na hydratáciu je po kúpaní. Po večernom kúpeli si do nechtov votrite olej a založte si ľahké bavlnené rukavice, aby sa olej nedostal na šaty a plachty. Pokúste sa

Vitamíny a minerály sú tiež dôležité pre zdravé nechty. Jeden z vitamínov B, Biotin preukázateľne posilňuje krehké nechty a obnovuje rednúce vlasy. Minerály Zinok a Selén majú zas priaznivé účinky na udržanie zdravých nechtov a vlasov.

Vitamín C a kyselina listová sú tiež dôležité. Konzumácia potravín s vysokým obsahom omega-3 mastných kyselín, ako je losos, rybie oleje a mandle, pomáha zabrániť nechtom vyschnúť.

Suché a mastné vlasy

Drsné chemikálie a intenzívne teplo zo stylingových nástrojov môžu odstrániť vonkajšiu vrstvu vlasov a okrádajú ich tak o vlhkosť. Obnovte ich vlhkosť pomocou horúcich olejov. Môžete použiť akýkoľvek olej, ktorý máte doma - napr. slnečnicový, repkový, olivový. Zahrejte olej tak, aby bol teplý, ale nie príliš horúci. Dôležité je masírovať ho do pokožky hlavy. Potom si nasaďte sprchovú čiapku asi na hodinu, po hodine olej opláchnite.

A áno, je pravda, majonéza funguje ako kondicionér. Naneste majonézu na vlasy, nasaďte si sprchovú čiapku a nechajte pôsobiť až jednu hodinu.

Ľudia s tenkými vlasmi a blondínky (za ktorými nasledujú brunetky a ryšavky) majú s väčšou pravdepodobnosťou mastné vlasy, pretože ich vlasová pokožka má viac olejových žliaz. Kým hrúbku a farbu vlasov neovplyvníte, mastnotu ovplyvniť môžete. Opäť pomáha jablčný ocot. Jablčný ocot pomáha obnoviť homeostázu vo vlasových folikuloch, a tak pracuje na korekcii suchých a mastných vlasov. Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu octu na 1 šálku vody, naneste na vlasy a potom opláchnite. Môžete tiež znížiť oleje tým, že vlasy opláchnete šťavou z dvoch citrónov v litri vody.