Vrásky - Augeri

Vrásky sú linky a záhyby, ktoré sa tvoria vo vašej pokožke. Niektoré vrásky sa môžu stať hlbokými štrbinami alebo brázdami a môžu byť zvlášť zreteľné okolo očí, úst a krku. Vrásky, prirodzená súčasť starnutia, sú najvýraznejšie na pokožke vystavenej slnku. Aj keď genetika určuje predovšetkým štruktúru pokožky, slnečné žiarenie je hlavnou príčinou vrások, najmä u ľudí so svetlou pokožkou. Znečisťujúce látky a fajčenie tiež prispievajú k tvorbe vrások.

Ak vás trápia vrásky, máte viac možností ako kedykoľvek predtým, ako ich minimalizovať. Výživové doplnky, techniky povrchovej úpravy pokožky, výplne a chirurgické zákroky sú na prvom mieste v zozname účinných spôsobov liečby vrások.

Príčiny vzniku vrások

Vrásky sú spôsobené kombináciou faktorov - niektoré môžete ovládať, iné nie:

  • vek - postupným starnutím sa pokožka stáva prirodzene menej pružnou a krehkejšou. Znížená produkcia prírodných olejov vašu pokožku vysušuje a vyzerá viac vráskavo. Tuk v hlbších vrstvách pokožky sa zmenšuje. To spôsobuje voľnú, prepadnutú pokožku a výraznejšie línie a štrbiny.
  • vystavenie ultrafialovému (UV) svetlu - ultrafialové žiarenie, ktoré urýchľuje proces prirodzeného starnutia, je primárnou príčinou skorého zvrásnenia. Pôsobením UV svetla sa rozkladá spojivové tkanivo vašej pokožky - kolagénové a elastínové vlákna, ktoré ležia v hlbšej vrstve kože (dermis). Bez podporného spojivového tkaniva vaša pokožka stráca pevnosť a pružnosť. Koža potom začne predčasne ochabovať a vráskavieť.
  • fajčenie - môže urýchliť normálny proces starnutia pokožky a prispievať k vráskam. Môže to byť spôsobené účinkom fajčenia na kolagén.
  • opakovaná mimika - pohyby a výrazy tváre, ako napríklad škúlenie alebo úsmev, vedú k jemným vráskam a ryhám. Zakaždým, keď použijete tvárový sval, vytvorí sa pod povrchom kože drážka. A ako pokožka starne, stráca svoju pružnosť a už nie je schopná pružiť späť na svojom mieste. Tieto drážky sa potom stanú trvalými znakmi vašej tváre.

Prevencia vzniku vrások

Tu je niekoľko rád, ako chrániť pokožku a minimalizovať výskyt vrások:

  • chráňte pokožku pred slnečným žiarením - obmedzte čas strávený na slnku, najmä v poludnie, a vždy noste ochranný odev, ako sú napríklad čiapky so širokým okrajom, košele s dlhými rukávmi a slnečné okuliare. Počas celého roka používajte krém na opaľovanie aj vonku.
  • vyberte si výrobok na starostlivosť o pokožku so zabudovaným slnečným ochranným faktorom (SPF) najmenej 15 - americká dermatologická akadémia odporúča používať širokospektrálny opaľovací krém s SPF 30 a viac. Naneste silnú vrstvu krému na opaľovanie a nanášajte ho každé dve hodiny - alebo častejšie, ak plávate alebo sa potíte.
  • používajte výrobky so zabudovaným opaľovacím krémom - pri výbere výrobkov na starostlivosť o pleť si vyberte výrobky so širokospektrálnym krémom na opaľovanie - to znamená, že blokuje lúče UVA aj UVB.
  • zvlhčite - suchá pokožka scvrkáva kypré kožné bunky, čo môže viesť k predčasným jemným vráskam. Hydratačný prostriedok zachytáva vo vašej pokožke vodu, čo pomáha maskovať drobné linky a záhyby. Môže trvať niekoľko týždňov, ak budete produkt pravidelne používať, kým si na pokožke všimnete akékoľvek zlepšenie.
  • nefajčiť - aj keď už roky fajčíte alebo silno fajčíte, stále môžete zlepšiť tón a štruktúru pleti a zabrániť vráskam tým, že prestanete fajčiť.
  • stravujte sa zdravo - existujú dôkazy, že niektoré vitamíny obsiahnuté v strave pomáhajú chrániť vašu pokožku. Je potrebné viac študovať úlohu výživy, ale je dobré jesť veľa ovocia a zeleniny.

Výživové doplnky a kozmetické prípravky na vrásky

Ceramidy sú lipidy (oleje), ktoré blokujú vlhkosť medzi kožnými bunkami, aby sa udržala hydratácia. Kolagén je hlavným štrukturálnym proteínom v pokožke, ktorý podporuje elasticitu a pevnosť. Hladina ceramidu a kolagénu s vekom klesá, čo vedie k strate elasticity a výskytu staršej, drsnejšej, zvrásnenej a viditeľne dehydratovanej pokožky. Doplnkový kolagén, kyselina hyalurónová a fytoceramidy pochádzajúce z rastlín môžu zlepšiť zdravie pokožky a dosiahnuť vzhľad mladistvej hydratovanej pokožky.

Kolagén 30 proti vráskam je bioaktívny kolagén s peptidmi proti vráskam podporený klinickým výskumom na zníženie jemných liniek okolo očí a hlbokých vrások. Kolagén 30 stimuluje kožné bunky k produkcii väčšieho množstva kolagénu a podporuje vzhľad pre hladkú a zdravo vyzerajúcu pokožku v čase kratšom ako 30 dní.

Kolagén 30 s ceramidmi je jedinečný prípravok obsahujúci biologicky aktívne peptidy Verisol® spolu s kyselinou hyalurónovou, vitamínom C, biotínom a Ceramoside ™ fytoceramidmi (ceramidy pochádzajúce z rastlín), ktoré všetky spoločne zvyšujú pružnosť a hladkosť pokožky a vytvárajú hydratačnú sviežosť. 

Kolagén 30 s biotínom obsahuje 2 500 mg Bioaktívny kolagén s peptidmi v jednej porcii vylepšenej o biotín. Táto kombinácia podporuje krásu zvnútra, pomáha redukovať hlboké vrásky pre mladšie vyzerajúcu pleť a posilňuje vlasy i nechty.

Koncentrované vypínajúce a spevňujúce Kolagénové fluid poskytuje intenzívnu starostlivosť proti vráskam. Hneď po aplikácii jemne uvoľňuje rysy a vyhladzuje vrásky aj tie mimické. Pleť je posilnená a vracia sa jej rovnováha, zlepšuje sa kvalita. Je určené na ošetrovanie zrelej, starnúcej, suchej a ochabnutej pleti.

Ako prírodný koncentrát vitamínov je Šípkový olej určený pre zvýšenie obranyschopnosti organizmu a zlepšenie elasticity kože. Je prekvapujúco účinný – výrazne redukuje vrásky a pôsobí proti starnutiu pleti. Výrazne regeneruje pokožku a navracia jej pôvodnú farbu a jas.

100% arganový olej vďaka vysokému obsahu antioxidantov a ďalších prírodných aktívnych látok je ideálny na starnúcu pleť a vrásky.

Bio Arganový olej spomaľuje proces starnutia a výrazne zjemňuje už vzniknuté vrásky, je vhodný aj na jemné očné okolie, ktoré nedráždi a nespôsobuje alergické reakcie.

Luxusné spojenie bio opunciového oleja s prírodnými liftingovými účinkami a výživného extra bio argánového oleja v Omladzujúcom elixíre napomáha zmierniť vrásky, hydratovať a zvláčniť pleť.

Zdroj: mayoclinic.org