Zdravotné pomôcky - GEHWOL

Ortopedické pomôcky od GEHWOL

Ako pôsobí polymérový gél na pokožku

Ochraňuje pred odrením a zápalmi

Silikónový gél flexibilne sleduje všetky pohyby chodidla, je obzvlášť elastický a mäkký. Vysoko elastické materiály bránia treniu a odieraniu na postihnutých miestach.

Ponúka zmiernenie tlaku a pohodlie

Svojou vysokou tvárnosťou absorbuje polymérový gél každý tlak a tlmí nárazy spôsobené silou.

Stará sa o vláčnosť pokožky

Gél obsahuje parafínový olej, ktorý sa uvoľňuje do pokožky, čím ju zvláčňuje a redukuje jej rohovatenie.

Chráni poranené miesta

Vysoko tvarovateľný polymérový gél sa ľahko prispôsobuje tvarom tela a pokožky. Chráni poranené miesta a jeho jemný povrch zaručuje perfektnú priľnavosť a zároveň voľný a bezproblémový pohyb.

Pomáha pri hojení

Pri odstránení kurieho oka alebo pri iných jazvách, zlepšuje gél elastickosť kože a chráni citlivé alebo poranené tkanivo. Gél sa nesmie používať pri otvorených ranách.

Má dlhú životnosť a nestráca na tvare

Pri naťahovaní, tlačení a iných náporoch nestráca gél tvar, netrhá sa a vždy sa vráti do pôvodného tvaru.

Podporuje hygienu chodidiel

Všetky druhy korektorov z polymérového gélu je možné umyť v teplej vode s jemným pracím prostriedkom alebo mydlom, vysušiť a jemne prepudrovať (napr. GEHWOL med Fusspuder). Polymérový gél je bez zápachu, hypoalergický a nie je živnou pôdou pre baktérie. 

Zásadité zábaly od Dr. Jentschura

Starajte sa o pokožku a zmierňujte napätie a problémy s kĺbmi.

Alkalické zábaly dodávajú pokožke príjemný pocit a pomáhajú pri rôznych nepríjemných pocitoch a podráždeniach pokožky. Funkčné prádlo AlkaWear je založené na prírodovedných poznatkoch a vyznačuje sa svojou jedinečnou funkčnosťou a účinnosťou.

Lokálna úľava cez pokožku 

Ako náš najväčší orgán zohráva pokožka kľúčovú úlohu pri zabezpečovaní vylučovania kyselín a znečisťujúcich látok z nášho tela prostredníctvom potných a mazových žliaz. Pri naturopatii sa naše nohy považujú za „pomocné obličky“, pretože na chodidlách nôh je obzvlášť veľké množstvo potných žliaz.

Funkčná bielizeň namočená v zásaditom roztoku je založená na princípe vyrovnania koncentrácie: pri dlhodobom používaní (najlepšie niekoľko hodín) pôsobia zábaly ako rozdiel „v hodnote pH“ ako „kyslý magnet“ - na jednej strane alkalický zábal, na druhej strane kyslý vylučovací film na pokožke, ktorý kyslosť jemne vytiahne z tela, aby mohol organizmus lepšie fungovať.

V závislosti od oblasti použitia možno aplikáciu obmedziť lokálne. Zásaditý zábal na krk a prieduškový zábal pomáhajú napríklad spoľahlivo a rýchlo pri svalovom napätí a dýchacích problémoch.

Cielená ochrana prstov a chodidiel z vysokokvalitného, elastického a mäkkého polymérového gélu.

Zdroj: p-jentschura.com, gehwol.sk